Закарпатська парочка

27.01.2011
Закарпатська парочка

На цьогорічному чемпіонаті світу в Іспанії представниця Закарпаття Аннамарі Чундак покращила свої попередні досягнення. (з архіву «УМ».)

Напевно, сноубординг в Україні ще не скоро залишить перелік екзотичних видів спорту, адже професійну підготовку можна отримати лише в одному місці на Закарпатті. Тому не дивно, що саме представники цього регіону — Аннамарі Чундак та Йосип Пеняк — гордо несуть прапор України на міжнародній арені. Про їхні останні здобутки на «мундіалі» та завдання на майбутнє «УМ» розповів старший тренер збірної Олександр Кострома.

— Олександре Васильовичу, які враження української делегації від нещодавнього чемпіонату світу?

— Іспанська Ла Моліна вперше, якщо не рахувати одного етапу Кубка світу, приймала турнір за участю найсильніших сноубордистів світу. Напевно, від браку досвіду організація змагань виявилася слабенькою — не було церемонії відкриття, також оргкомітет вирішив, що буде зайвим готувати сувеніри, значки, вимпели.

Окрім проблем організаційного характеру, спортсмени висловлювали нарікання щодо траси. По–перше, в Моліні було лише одне полотно, на якому змагалися сноубордисти різних спеціалізацій. По–друге, на трасі бракувало снігу, що призводило до швидкого псування дощок.

— А як можете оцінити виступ наших співвітчизників на планетарному форумі, зокрема перших номерів жіночої та чоловічої збірних Аннамарі Чундак та Йосипа Пеняка?

— Обоє показали свої найкращі результати на світових першостях. У паралельному гігантському слаломі Чундак посіла 16–ту сходинку, Пеняк виявився 21–м. У іншій дисципліні — паралельному слаломі — Аннамарі була 15–ю, а Йосип — 17–м.

Слід відзначити, що в слаломі Аннамарі взагалі могла потрапити до десятки найсильніших, якби не прикра помилка. А все через те, що організатори не зовсім правильно облаштували одні ворота. Практично у всіх спортсменів у тому місці ставався збій. Скажімо, призерка Олімпіади у Ванкувері — росіянка Іллюхіна — також не впоралася зі складним віражем й опинилася далеко за межами призової трійки. Зрештою, хто знав про ті незручні ворота, той мав перевагу.

— Як можете охарактеризувати виступ дебютанта світової першості 21–річного Олександра Гашпаровича, який в обох дисциплінах опинявся наприкінці четвертого десятка?

— Як для першого разу, то його результат можна оцінити задовільно. Власне, технічний арсенал хлопця, поповненням якого ми займалися останнім часом, досить серйозний. Зважаючи на його молодий вік, думаю, що у нього ще все попереду, адже в сноубордингу успішно змагатися можна до 38—40 років.

— У підсумковому протоколі змагань iз гігантського слалому фігурували прізвища ще двох українок — Ольги Федак та Юлії Гречин, але навпроти них стояв напис «не стартували». Чому?

— Формуючи попередню заявку, ми планували взяти їх на ЧС, однак перед стартом турніру дівчата виявилися повністю не готовими до змагань. Тож тренерська рада вирішила не везти їх на світовий форум. Наразі, їхнє завдання — набиратися досвіду на Кубку Європи та інших FIS–змаганнях нижчого рангу.

— Скажіть, а де в Україні професійні сноубордисти можуть відточувати свою майстерність?

— Непогана траса є в Кострино на Закарпатті, однак основна команда країни готується до змагань у Швейцарії.

— А які подальші плани на сезон у наших збірників?

— Позавчора Чундак та Пеняк вилетіли до Туреччини, де братимуть участь в Універсіаді. Перед ними стоїть серйозне завдання — потрапити на п’єдестал. А по завершенню студентських Ігор, вони продовжать виступи на етапах Кубку світу.

До речі, після хороших результатів на чемпіонаті світу Аннамарі та Йосип покращили свій рейтинг у світовому табелі про ранги. Тепер вони обоє входять до тридцятки найсильніших: Чундак — 26–та, Пеняк — 28–й. За таких умов Україна отримує дві додаткові квоти для участі в Кубку світу, до того ж місця в «топ–30» — це перепустки на Олімпійські ігри.