Двоє провідних фахівців вашингтонського дослідницького центру Brookings Institution застерегли, що політика США в Іраку опинилася перед загрозою поразки, і закликали Білий дім оголосити термін виведення окупаційних військ iз цієї країни. Майкл О'Ханлон, відомий військовий експерт i донедавна прибічник війни в Іраку, та Джеймс Стейнберг, колишній радник із національної безпеки президента Білла Клінтона, виклали свої оцінки в газеті «Вашингтон Пост». Фахівці зазначають у своїй статті: «Якщо ми не відновимо довіру іракців до нашої позитивної ролі в їхній країні, то наша поразка є не лише можливою, а й дуже ймовірною. Вирішальне значення для досягнення нашої мети має оголошення рішення про закінчення перебування наших військ в Іраку до кінця наступного року, після прийняття іракцями нової Конституції. В іншому випадку проблемою може стати не те, як довго ми хочемо там залишатися, а коли нас звідти викинуть».
На думку авторів статті, всупереч сподіванням адміністрації президента Буша, іракці розглядають Сполучені Штати як державу, яка окуповує їхню країну i попри свої обіцянки не допускає проведення вільних виборів та намагається накинути їм силою західну модель парламентської демократії з метою підтримки американських інтересів у цьому регіоні. Останнього, на думку експертів, не можна досягти в короткі терміни. Автори також пропонують перекласти тягар відповідальності за побудову демократії в Іраку зі США на інші країни, передусім з регіону Перської затоки та союзників НАТО.
Не менш похмуру перспективу змалювала теперішня радниця президента США з національної безпеки Кондоліза Райс, яка заявила в інтерв'ю іспанській газеті «Ель Паїс», що чим ближче до запланованої на 30 червня передачi влади іракцям, тим частіше будуть у ній відбуватися терористичні замахи та інші акти насилля. На думку пані Райс, прихильникам Саддама легше діяти проти окупаційних сил, ніж виступати проти змін уже тоді, коли влада перейде до рук іракців. Тому вона робить наступний висновок: «Застерігаю, що впродовж найближчих тижнів справи можуть погіршитися».