Велика політична гра. Чи просив Трамп Зеленського про допомогу у Перській затоці?
Президент Володимир Зеленський втягує країну в чужу війну на Близькому Сході. >>
Цього тижня голова Львівської облдержадміністрації, «регіонал» Василь Горбаль запропонував співпрацю обласній раді, де більшість становлять націоналісти. Основою для порозуміння Горбаль бачить підготовлений в ОДА проект меморандуму.
У меморандумі про співпрацю передбачено проводити регулярні зустрічі, засідання колегії облдержадміністрації та президії облради. Відповідно до бачення президентського ставленика, ОДА й обласна рада мали б узгоджувати на спільних нарадах проекти важливих для Львівщини рішень.
У коментарі «УМ» «губернатор» Василь Горбаль зазначив, що депутатський склад облради оновився на 80 відсотків, і меморандум про співпрацю мав би полегшити перший період роботи двох владних структур — це дозволить швидше вийти на конструктив.
Натомість у Львівській облраді робити швидкі кроки назустріч «губернатору» від ПР не поспішають. Чи підписувати меморандум, вирішать самі депутати й депутатські комісії. Сам голова обласної ради, представник ВО «Свобода» Олег Панькевич повідомив, що не вважає доцільним підписувати меморандум про співпрацю з «регіональною» ОДА. «Львівська облдержадміністрація відстоює на Львівщині інтереси Президента, а облрада — інтереси мешканців області, — каже Панькевич. — І взагалі, в законодавстві укладення меморандуму про співпрацю між владними структурами не передбачене».
Львівський політолог Юрій Шведа до меморандуму теж ставиться скептично. Каже, на заваді стане ідеологія — адже в облраді більшість має «Свобода», яка не зацікавлена в поступках Партії регіонів. «Надалі буде протистояння між двома структурами, і домінуватиме, на мою думку, обласна рада», — каже Шведа.
Додамо, що минулого тижня відбулася спільна нарада «губернатора» Горбаля та голови облради Панькевича з мерами найбільших міст краю, де було озвучено наміри вирішувати проблеми Львівщини спільно.
Як нещодавно писала «УМ», під Горбалем вочевидь хитається крісло, і саме спроможність знайти порозуміння з опозиційним складом облради та політичною елітою буде для очільника області відповіддю на питання, чи залишатиметься він на посаді. При цьому Горбаль усупереч вимогам Конституції вже сім місяців не здає мандат народного депутата — аби в разі відставки повернутися на роботу в парламент.
Президент Володимир Зеленський втягує країну в чужу війну на Близькому Сході. >>
У центрі Європейського Союзу вже багато років існує політична загадка, яка дедалі більше нагадує нервову проблему для Брюсселя. >>
У лютому 2026 року безпілотники ЗСУ уразили 105,2 тис. цілей російських загарбників, чверть із них - на рахунку угруповання Сил безпілотних систем. >>
До суду скерована справа про вбивство народного депутата України та колишнього Голови Верховної Ради Андрія Парубія >>
Світ злітає з котушок. Однак нам болить наша земля. >>
Коли президент Азербайджану залишає запис у жалобній книзі верховного лідера Ірану — етнічного азербайджанця, здається, що історія двох Азербайджанів ось-ось замкнеться в коло. >>