Американська телемережа Сі-Бі-Ес продовжує надавати докази застосування американськими окупаційними військами тортур щодо в'язнів іракських в'язниць. Ця телемережа першою в США подала перший подібний матеріал наприкінці квітня. Він викликав світовий скандал та «землетрус» під кріслом міністра оборони США Дональда Рамсфелда, який втримався в ньому лише завдяки заступництву президента Джорджа Буша. Наступні докази застосування тортур та приниження в'язнів Сі-Бі-Ес подала у середу увечері в програмі «60 хвилин ІІ». Цього разу було продемонстровано щоденник у вигляді відеозаписів, що його вела американський охоронець у в'язниці «Букка», на півдні Іраку. Прізвище 20-річної авторки відеощоденника не називають, а її обличчя на відеозаписі затемнено і голос змінено. Молода жінка розповідає про безнадію, яка охопила її за час служби в Іраку і яка пов'язана з тим, що її колеги вдаються до знущань над в'язнями і відкривають вогонь, коли не в змозі контролювати їх. Жінка стверджує, що, як і більшість її колег, вступила до війська і погодилася поїхати до Іраку не з патріотичних переконань, а через бажання отримати потім вищу освіту.
Члени американського Конгресу продовжують знайомитися з тими 1800 фотографіями та великою кількістю відеозаписів, які вже надійшли в їхнє розпорядження і є свідченнями варварського поводження американських військовослужбовців з іракськими в'язнями. «Просто важко повірити, що таке відбувається у військовому середовищі», — прокоментувала побачене сенатор Даянна Файнштейн. А сенатор Рон Вайдень по-людськи визнав: «Я очікував, що ці фото будуть не для перегляду людьми з слабкими шлунками, але побачене перевершило мою уяву». «Я побачила жорстокі, садистські тортури», — заявила конгресмен Джейн Харман.
Американське військове командування повідомило, що позавчора ще двох американських військовослужбовців було віддано під військовий трибунал за звинуваченням у знущаннях над в'язнями тюрми «Абу Граїб», що у передмісті Багдада. Один із них, 37-річний сержант Айвен Фредерік, і в цивільному житті був наглядачем в'язниці в США, зазначає агенція «Рейтер». Загалом на розгляд трибуналу передано справи трьох із семи охоронців цієї в'язниці, які вдавалися до тортур.