У Міністерстві юстиції зареєстровано наказ Міносвіти № 833, яким визначено перелік предметів для Зовнішнього незалежного оцінювання. Отже, в наступному році тестування для охочих стати студентами вишів буде проводитися з таких предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, іноземна мова (на вибір — англійська, німецька, французька чи іспанська). Як і цьогоріч, тести з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
Водночас Міністерство освіти опублікувало програму Зовнішнього незалежного оцінювання з російської мови. Її розробили на основі шкільної програми з цього предмета для 5—11–х класів. Тест включає 51 завдання, на вирішення яких відводиться 2,5 години. Завдання подiлено на три типи: вибір правильної відповіді, встановлення відповідності і твір на задану тему. Нагадаємо, що російську мову до переліку предметів ЗНО наприкінці серпня включив міністр освіти Дмитро Табачник, мотивуючи тим, що в Україні налічується 1800 шкіл, де навчання ведеться російською. «Багато українських ВНЗ приймають абітурієнтів на спеціальність російська філологія, літературне редагування, журналістика. Логічно, що при вступі на ці спеціальності профільним предметом має бути російська мова. Якщо хтось бачить у цьому політику, нехай звернуться до психотерапевта», — радить міністр Табачник. Чому журналiсти не можуть навчатися українською — це теж, мабуть, питання до психотерапевтiв...
Водночас експерти переконані, що російську мову для тестування оберуть небагато абітурієнтів, оскільки для її вивчення в школах відведено дуже мало часу. Зараз в українських школах російську мову в 5—9–х класах вивчають дві години на тиждень, а в 10—11–х класах — одну. Щоправда, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук каже, що тести з російської мови будуть доступними навіть для школярів, які вивчали предмет на мінімальному рівні.