Услід за НП у Мелітопольському районі забили на сполох і мешканці інших регіонів, яким «пощастило» мати на своїй території склади з боєприпасами. Зокрема, на території шести західних областей України, де розташовано Західне оперативне командування (ЗОК), знаходиться 22 тисячі вагонів із боєприпасами. Якщо вишикувати їх, то вийшов би смертоносний потяг завдовжки майже 660 кілометрів. Один з найбільших складів із боєприпасами є у Львівській області — у містах Броди, Яворів та поблизу Львова — у Брюховичах. Про це повідомили на прес-конференції керівник обласного штабу «Нашої України» Петро Олійник та його представник, а ще місяць тому офіцер ЗОКу Олександр Пушкар.
За словами Петра Олійника, нині армія, враховуючи наслідки вибухів у Мелітополі, стає чинником національної загрози. І хоча на складах у Брюховичах немає ракет типу «Смерч» із радіусом дії 70 кілометрів, але є інші снаряди та менші ракети, які в будь-яку мить можуть завдати біди місцевому населенню. Адже поруч зі складами з боєприпасами розташоване містечко. Тому будь-які детонації або ж забави цивільних із петардами можуть призвести до страшних вибухів і ще гірших наслідків. Така ж ситуація і в Яворові, де склад із боєприпасами розташовано на кордоні міста та ще й поруч із бензозаправкою та казармами із трьома тисячами військових. Добре, що хоч у Бродах до кінця року планують вивезти склад із боєприпасами.
«Нинішній міністр оборони Євген Марчук з призначенням на цю посаду намагався розпочати реформу, — зазначив Петро Олійник. — Та внаслідок недофінансування програми урядом її виконання звелося нанівець. Та й Головнокомандувач країни чомусь не виконує свого безпосереднього обов'язку з підготовки проекту щодо реформування Збройних сил, переклавши цю роботу на уряд. Сам же Марчук в інтерв'ю заявляв, що 184 склади з боєприпасами в Україні переповнені. Тому треба терміново шукати кошти на утилізацію снарядів або їх вивезення у безпечне місце, а це — щонайменше 5 кілометрів від населеного пункту. Тільки на вивіз боєприпасів із Брюховичів потрібно 66 мільйонів гривень, а в бюджеті всього передбачено на такі цілі 136 мільйонів.
Петро Олійник також зазначив, що кошти на утилізацію можна знайти досить легко. Гроші можна отримати з тієї ж утилізації. Адже навколо єдиного заводу з утилізації боєприпасів у Павлограді є десятки фірм, які надають посередницькі послуги, отримуючи взамін такий цінний кольоровий метал, з якого виробляють боєприпаси. За ці ж гроші можна також вирішувати і проблеми забезпечення сімей військовослужбовців житлом. Тільки у ЗОКу на черзі на житло перебуває 10,5 тисячі сімей офіцерів. А у той час на території військових містечок розташовують комерційні структури, як, скажімо, стоянка на території колишньої військової частини на вулиці Мазепи у Львові. Петро Олійник повідомив також про аналогічний випадок у Свідниці, де територію військової частини віддали нібито в оренду китайцям для вирощування лікарських рослин. Однак китайців там так ніхто і не бачив. Усього ж на території ЗОКу планується реформувати 80 військових містечок. До речі, коли уряд України очолював Віктор Ющенко, фінансування вивезення та утилізація боєприпасів було у кілька разів краще, ніж тепер.