Дзікі поступився місцем
Цього тижня на ТРК «Україна» екс–гендиректор Вальдемар Дзікі передає справи виконуючій обов’язки Марині Миргородській, яка до цього була головним редактором каналу Ріната Ахметова. Пані Марина у команді 17 років, за які донецька телестудія «Дока–ТВ» перетворилася на рейтинговий національний телеканал. «Я вважаю, що у телеканалу «Україна» завжди був і залишається великий потенціал росту», — переконана Марина Миргородська, яка працювала також директором iз реклами і програмним директором. Експерти вважають, що призначення з приставкою «в.о.» свідчить про наміри подальшого пошуку достойника на посаду гендиректора телеканалу.
Досвідчений телевізійник, режисер і продюсер Вальдемар Дзікі очолив ТРК «Україна» у 2007–у році, залишивши посаду керуючого групою каналів Polsat у Польщі. Після закінчення першого 3–річного контракту з фінансово–промисловою групою «Систем Кепітал Менеджмент», яка є інвестором ТРК «Україна», Дзікі може очолити нещодавно офіційно створене ТОВ «Медіа група Україна», до якого входять телеканали «Україна», «Донбас» та «Футбол», сейлз–хаус «Медіапартнерство» та інтернет–компанія Digital Ventures. Прес–служба ТРК «Україна» офiцiйно повiдомляє лише про перехiд пана Дзiкi у «Медiа група Україна», не уточнюючи посади.
Довга дорога до україномовного Euronews
Угоду про виробництво міжнародного сервісу Euronews українською мовою, яку підписали минулого тижня в Парижі, укладено терміном на п’ять років. Вона набуде чинності з першого дня виходу в ефір українського Euronews, старт якого заплановано на 24 серпня 2011 року, День Незалежності України. Про це в інтерв’ю газеті «Коммєрсант–Україна» повідомив віце–президент НТКУ Валід Арфуш, який — незважаючи на застороги БЮТ та журналістського руху «Стоп цензурі!» — очолив Координаційну раду українського Euronews. «У договорі також передбачено всі нюанси українського мовлення: які міжнародні новини повинні обов’язково виходити в ефір, скільки має бути реклами, програмна сітка каналу. Зауважу, що навіть українські новини, перш ніж з’явитися в ефірі, повинні будуть отримати дозвіл на випуск із Франції. Тим самим буде збережена об’єктивність і незалежність каналу», — відзначив Валід Арфуш.
Штат українського Euronews формувати ще не почали. У планах — робота двох редакцій, у Києві та Ліоні. Минулої середи розпочався прийом резюме від журналістів, які хочуть працювати в українській редакції Euronews у Ліоні. Усього до складу редакції ввійде 15—20 журналістів. Очолюватимуть редакцію представники Euronews. Усі анкети опрацьовуватиме спеціальна комісія з українських фахівців, вже після відбору комісії працівники головного офісу Euronews проводитимуть співбесіди з цими кандидатами у Києві. Із середини січня по п’ять журналістів пройдуть випробувальне стажування в Ліоні, після якого представники Euronews остаточно затвердять склад української редакції, розповів на прес–конференції гендиректор НТКУ Єгор Бенкендорф, який входить до складу Координаційної ради українського Euronews. Із журналістами підпишуть п’ятирічні контракти, їхня середня зарплатня становитиме 30—35 тисяч євро на рік.
Телепосібник для «чайників» у бізнесі
Телеканал ICTV нарешті презентував новинку телесезону — соціально орієнтований проект «Українська мрія». На телеекрані, починаючи з 7 листопада, змагатимуться відібрані з кількох тисяч 24 бізнес–проекти звичайних українців. Інвестори ще до початку зйомок створили ТОВ «Українська мрія» і внесли до його статутного фонду два з половиною мільйони гривень. Із цього інвестиційного фонду учасники проекту й отримують гроші на розвиток свого бізнесу. А вісімкою соціально відповідальних інвесторів на каналі ICTV стали Едуард Прутнік — голова правління Міжнародного фонду «Єдиний світ», Борис Ложкін — президент Українського Медіа Холдингу, Олександр Соколовський — засновник групи компаній «Текстиль контакт», Андрій Гута — член Ради директорів групи компаній «Мрія», Ігор Мазепа — генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital, Олександр Морозов — засновник видавничого дому «Віпол», Кирило Дмітрієв — президент інвестиційного фонду Icon Privat Equity, Андрій Пальчевський — голова фонду «Євролаб».
«Під час зйомок програми здійснилася моя «українська мрія», оскільки я хотіла зробити велике позитивне шоу, яке дасть людям оптимізм і віру в те, що життя прекрасне і все в наших силах, — розповідає продюсер проекту Оксана Соколова. — У нас на майданчику зібралися люди, які досягли успіху і які стали мільйонерами, вони захищають інтереси маленьких українців, які тільки роблять перші кроки в бізнесі. Мільйонери сперечаються між собою, борються за цих людей, за їхній бізнес, за те, щоб ці люди стали успішними. Взагалі я вважаю, що ми нині створюємо «підручник для чайників у бізнесі», його телевізійну версію під назвою «Українська мрія».
У кожній програмі беруть участь троє людей, проекти яких знаходяться в одній ціновій категорії. Наприклад, у першій програмі змагаються учасники, чий проект коштує 30 000 гривень, а у фінальній — 600 тисяч гривень. Гроші з інвестиційного фонду «Українська мрія» отримує тільки один із трьох проектів. Вестиме проект Олександр Богуцький — гендиректор каналу ICTV і президент медіагрупи Віктора Пінчука StarLightMedia. Адвокатами й експертами «маленьких українців» у телестудії будуть Євген Черняк — бізнесмен та меценат, Андрій Задорожний — автор та співвласник проекту «Козирна карта», Вікторія Тігіпко — президент міжнародного Одеського кінофестивалю, Оксана Єлманова — засновник групи компаній FIM, а нині — член Національної ради з питань радіо й телебачення.