Абсолютним лідером за рівнем глядацької зацікавленості в НБА цього року, без сумніву, буде клуб «Маямі хіт». Чемпіони чотирирічної давнини не надто вдало провели попередні сезони, але в нинішньому мають усі шанси перервати гегемонію «Лос–Анджелес лейкерз» і повернути персні переможців Східній конференції.
Такі думки стосовно можливостей команди славетного Пета Райлі, який останнім часом залишив тренерську практику і працює в «Маямі» головним менеджером, не даремні. У міжсезоння флоридці провели низку обмінів, головним підсумком яких став переїзд на південь Леброна Джеймса. Зірковий форвард утомився чекати на чемпіонське звання в рідному Клівленді. У штаті Огайо Леброн одразу ж перетворився із кумира на ворога, зате «Хіт» («Спека») із Джеймсом у складі стали незаперечними фаворитами турніру.
Король із Маямі
Утілювати заповітну мрію «Королеві», як ще називають Джеймса, допоможуть інші відомі виконавці, що прийшли у «Маямі» в міжсезоння. Литовський центровий Жидрунас Ілгаускас переїхав із того ж «Клівленда», кольори якого незмінно захищав із 1996 року, форвард Кріс Бош перебрався з «Торонто», снайпер Майк Міллер залишив столичні «Уїзардз». А ще ж є Дуейн Уейд, досвідчений ветеран Джері Стекхауз — склад у тренера Еріка Споельстри підібрався потужний.
Натомість чемпіон двох останніх сезонів — «Лос–Анджелес лейкерз» — за новий титул боротиметься руками тих же лідерів, що здобули останнє звання. Ідеться про Кобі Браянта, Ламара Одома, Рона Артеста, іспанця По Гасоля. Для підопічних Філа Джексона, якому вже не вистачає пальців на руках для всіх чемпіонських перснів — а їх у нього вже 11, новий тріумф може стати особливим. Якщо «озерні» знову переможуть, то зрівняються з «Бостон селтікс» за кількістю здобутих титулів: у «кельтів» їх 17, тоді як у «Лейкерз» — на один менше.
Утім і команда Дока Ріверса не проти поповнити колекцію перемог. У міжсезоння до «Бостона» переїхали двоє відомих гравців із прізвищем О’Ніл: 38–річний центровий Шакіл із «Клівленд кавальєрз», що не надто вдало провів попередній сезон, та форвард Джермейн із «Маямі хіт». Саме Шак, швидше за все, буде основним центровим «Бостона» у нинішній першості, адже його прямий конкурент Кендрік Перкінс травмований і вийде на майданчик лише наприкінці зими. Живі й здорові Рей Аллен, Реджон Рондо, Пол Пірс та Кевін Гарнетт — уже звичні лідери «кельтів».
Цікаво, що чемпіонат позавчора пізно ввечері відкрив саме матч між «Бостоном» і «Маямі». Леброн Джеймс набрав 31 пункт, а з решти гравців якось наблизився до його результативності лише Рей Аллен — 20 очок. «Кельти» перемогли за рахунок кращої гри баскетболістів із лави запасних — 88:80.
З інших цікавих переходів відзначимо переїзд центрового Амаре Стаудмайєра з «Фінікса» до «Нью–Йорка». Кольори цієї команди відтепер захищатиме і росіянин Тимофій Мозгов, що раніше виступав за підмосковні «Хімки».
Примусове насаджування джазу
У нинішньому сезоні вболівальники, які в НБА підтримують клуби з українцями у складі, вибору не мають. Після переїзду Олексія Печерова до Італії єдиним нашим співвітчизником у НБА залишився Кирило Фесенко. Він і надалі захищає кольори «Юти джаз». Клуб із Солт–Лейк–Сіті не програв жодного з передсезонних матчів; на гідному рівні діяв у цих поєдинках і Фес. Так, у спарингу з «Портлендом» наш центровий набрав 18 очок та зробив 7 підбирань, у матчі з «Сакраменто» на його рахунку 12 пунктів. Загалом, у кожній передсезонній грі Кирило набирав очки і зазвичай проводив на майданчику більше десяти хвилин.
Оскільки турок Мехмет Окур, основний центровий «Юти», досі травмований, то з перших хвилин на майданчик виходив новачок Ел Джефферсон. Його знайшли в «Міннесоті» в обмін на грека Косту Куфоса. Джефферсон зараз проводить на майданчику удвічі більше часу, ніж Фесенко, але його показники не набагато вищі, тож українець може поборотися й за місце в основі.