Гроші не пахнуть: за фантастичну суму захисник збірної України «продався» англійському клубу
Новий етап своєї футбольної кар'єри розпочинає Центрбек збірної України Максим Таловєров – він приєднався до англійського клубу Плімут. >>
Ювіляр Андрій Шевченко дуже хотів забити канадцям, але не склалося. (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)
Найпомітнішою подією того вечора був не стільки сам контрольний поєдинок нашої збірної України, як ювілей знаної та шанованої людини. Андрій Шевченко проводив свій сотий матч у футболці національної команди, тож легенду нашого футболу вітали і представники ФФУ, і суперники, і глядачі. На одній із трибун стадіону імені Лобановського вивісили величезний банер із написом «Шева — про100 кращий».
Зрозуміло, що партнери хотіли привітати ювіляра перемогою над канадцями, яких мало хто сприймав усерйоз. Експериментальний (укотре вже!) варіант стартового складу «синьо–жовтих» володів ініціативою та постійно тиснув на ворота кіпера норвезької «Волеренги» Ларса Хіршфельда. Три нападники, яких випустив на поле Юрій Калитвинцев, свідчили про прагнення молодого тренера перемогти. Чи не найактивнішим на початку був півзахисник «Ворскли» Денис Кулаков: на його рахунку небезпечний удар і навішена передача, коли м’яч зрізався з ноги і ледь не влетів у ворота гостей.
Та канадці, як виявилося, вміють грати не лише в хокей. Чим далі, тим більше з’ясовувалося, що футболісти в червоній формі, які представляють скромні, але все–таки переважно європейські клуби, грамотно захищаються й уміло контратакують. Нападник англійського «Норвіча» Сімеон Джексон із правого флангу, мабуть, робив навіс, а не пробивав по воротах. Але Андрій П’ятов у будь–якому разі навіть не стрибнув і побачив м’яч уже за спиною. Випадковість, подумалось. Але дуже скоро воротар «Шахтаря» удруге виймав снаряд із сітки: наш захист не справився з контрвипадом «кленових», і Атіба Хатчінсон із голландського ПСВ легко обіграв спочатку оборонців, а потім і охоронця останнього рубежу. «Ми знали, що в Канаді є два хлопці, які біжать швидко. Але виявилося, що вони біжать ще швидше», — пожартує згодом Калитвинцев.
Було видно, що тренер «синьо–жовтих» зробив ставку на контроль м’яча і короткий пас. Із цим у нашої команди справи не пішли. Випадав і Кулаков, і Воронін, блідо виглядав розігрувач Шевченко. Таки не виходить в України гра «першим номером» — навіть проти Канади.
У другому таймі Калитвинцев замінив усю середню ланку, посадив на лавку Вороніна. Тиск на ворота гостей посилився, й господарям удалося зрівняти рахунок. Особливо ефектним виглядав гол Анатолія Тимощука: українці, як здалося, розіграли відпрацьовану комбінацію під час кутового, замість навісу пішов пас на лінію штрафного майданчика, і потужний удар «баварця» прошив захисні редути.
Ця нічия викликала чимало нових запитань до збірної та її тренера. Добре, що показали характер і врятували матч. Але в поєдинках із такими командами будь–який результат, окрім переможного, можна вважати невдалим, хай навіть «синьо–жовті» діяли експериментальним складом. Коли нарешті припиняться «цікаві досліди» й почнеться награвання команди під Євро?
Учорашній спаринг із бразильцями в англійському місті Дербі був дуже важливим для долі Юрія Калитвинцева на посаді очільника збірної. Саме «чарівники м’яча» мали стати справжнім індикатором того, якою на сьогодні є реальна сила збірної України. Ця гра закінчилася після підписання «УМ» до друку.
Цікаво, що вчора компанію Шевченкові в когорті «сотників» міг скласти Анатолій Тимощук, у якого після канадського матчу значилося 99 ігор у синьо–жовтій футболці.
Україна — Канада — 2:2
Голи: Мілевський, 59; Тимощук, 80 — Джексон, 12; Хатчінсон, 29
Україна: П’ятов, Кучер, Мандзюк, Федецький, Романчук, Ротань (Аліев, 46), Гай (Гусєв, 46), Кулаков (Тимощук 46), Шевченко (Худоб’як 90), Воронін (Олійник, 46), Селезньов (Мілевський, 46)
Канада: Хіршфельд, Сталтері, Якович, Штрайт, де Йонг, Сімпсон (Накадзіма–Фарран, 86), Хатчінсон, Берньє, Оушен (Хабер, 73), Джексон, Болью–Буржо (Леджервуд, 67).
Попередження: Сталтері, 86
Суддя — Микульський (Польща).
Київ, стадіон «Динамо», 8 000 глядачів
Мені не сподобалася гра в обороні — наші хлопці дозволяли легко проходити до своїх воріт. А ось атаку оцінив би на «п’ятірку». Був і контроль м’яча, і бажання забити. Якщо закріпимо все це, будемо непогано діяти в нападі.
Лідери: «Олександрія» — 34, «Львів» — 30, «Кримтеплиця» — 28, «Закарпаття», «Нива» — 27.
Бомбардири: Бобаль («Закарпаття»), Гунчак («Буковина») — 9...
Новий етап своєї футбольної кар'єри розпочинає Центрбек збірної України Максим Таловєров – він приєднався до англійського клубу Плімут. >>
Нинішній розіграш Відкритого чемпіонату Австралії представниці українського тенісу провели значно скромніше, ніж попередній. >>
Після кардинальної реорганізації Європейським футбольним союзом групового раунду єврокубків так звана осіння частина Ліги чемпіонів та Ліги Європи тепер закінчуватиметься практично на два місяці пізніше. >>
В українському біатлоні вже не один рік успішність сезону оцінюється не лише збереженням квоти та місцями в загальному заліку Кубка світу, а й виступами на головних стартах — Олімпійських іграх та чемпіонатах світу. >>
Випадки зміни вітчизняними спортсменами громадянства періодично траплялися в історії. >>
На відміну від літніх дисциплін, зимові види спорту в переважній своїй більшості в Україні не входять до числа медальних та пріоритетних у розвитку. >>