Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Київський «вовк» Олександр Липовий (ліворуч) із партнерами не пройшли бар’єр «Стяуа». (Фото ФІБА–Європа.)
Старт наших чоловічих команд у міжнародних клубних турнірах вийшов не надто вдалим. Минулого тижня «Будівельник» вилетів з Євроліги, «Азовмаш» програв у кваліфікації Єврокубка, та і в третьорозрядному Кубку виклику представники України висіли на волоску від вильоту. Позавчора «вижити» «на Європі» вдалося двом із чотирьох клубів.
Поступившись у французькому Орлеані з різницею «мінус 4», маріупольці небезпідставно плекали надії здолати цей бар’єр у рідних стінах. За присутності 2600 своїх уболівальників, чемпіон України перевиконав план на 10 пунктів. Приємно, що на відміну від більшості наших команд, в «Азовмаші» першу скрипку зараз грає українець — 23–річний форвард Максим Пустозвонов. Перебравшись улітку з Києва на Донеччину, уродженець Білої Церкви не знітився в компанії легіонерів, а, схоже, ще більше розкрив свій талант.
Перевагу господарі нарощували поступово, без провалів, дозволивши «Орлеану» не програти лише останню чверть. Хоча одного разу французи навіть повели в рахунку, та незабаром цифри на табло 22:23 перетворилися на позитивні 34:26. А далі — пішло–поїхало. Запорукою успіху азовців стала й стабільна гра американців:Чарльз Томас, Деметріус Александер і Рамел Каррі принесли в командну скарбничку по 13 очок.
«Ми виявилися не готовими до зонного захисту «Азовмашу». Мої гравці чомусь думали про матч чемпіонату Франції проти «Шоле», та і нових виконавців у нас аж шестеро», — знайшов пояснення невдачі тренер «Орлеана» Філіпп Ерве.
«Хлопці чітко виконували мої інструкції, тож я задоволений і грою, і підсумком. Тим паче, що ми використали деякі нові прийомі, й вони спрацювали, дозволивши нам пробитися до основного етапу турніру», — радів звитязі наставник української команди Сергій Завалін.
А от у найменш шанованому єврокубковому змаганні наші клуби у середу дружно програли. Утім одному з них таки вдалося подолати кваліфікаційний раунд Кубка виклику за рахунок домашньої перемоги в першій зустрічі тиждень тому. Примітно, що й суперник у «Хіміка» був найміцніший, який п’ять років тому навіть вигравав Кубок УЛЄБ.
Команда з Південного перед виїздом забезпечила собі перевагу «плюс 8» і міцно тримала оборону у румунському місті Плоєшті. Першу половину дуелі проти «Асесофта» колектив Зорана Калпича звів до нічиєї. А от потім господарі вийшли вперед на шість пунктів. Та все ж легіон «Хіміка» утримав потрібну дистанцію й вивів команду до групового раунду. З українців відзначився «збірник» Олександр Кольченко, котрий назбирав 12 балів.
У другому двобої проти румунів наші зазнали повного фіаско. Київські «вовченята» знову поступилися бухарестській «Стяуа» і тепер зосередяться на національному чемпіонаті.
Дещо несподіваною після гостьової нічиєї в Португалії з «Бенфікою» виглядає поразка запорізького «Ферро». Очевидно, підпорядковані тренеру Кирилу Большакову іноземці переоцінили свої сили — особливо після виграшу першої чверті. Коли ж стався провал «мінус 11», рятуватися було пізно.
Ще одна наша команда позавчора спробувала свої сили на міжнародному рівні. Не потрапивши до «офіційних» єврокубкових турнірів, «Дніпро» домігся права виступити у так званій Лізі ВТБ, яка намагається об’єднати найкращі клуби східної Європи. Післязавтра в цьому змаганні стартує і «Азовмаш», але в іншому секстеті.
Для дебюту дніпропетровці поїхали до фінського міста Еспоо, де розіграли детектив за сценарієм «відрив і переслідування». «Хонка» виграла першу 10–хвилинку, «Дніпро» — три наступні. Як сказав згодом наставник української команди Денис Журавльов, лише в кінцівці нервової зустрічі хлопці продемонстрували все, на що здатні. Знову ж таки, доводиться констатувати, очки набирали переважно легіонери. Для виявлення переможця довелося грати додаткову п’ятихвилинку, в якій «Дніпро» оформив–таки звитягу.
«Азовмаш» (Маріуполь) — «Орлеан» (Франція) — 79:65 (22:18, 12:8, 25:19, 20:20; Пустозвонов (28) — Ндойє (13); перша гра — 76:80).
Кубок виклику. Кваліфікаційний раунд (повторні матчі)
«Асесофт» (Румунія) — «Хімік» (Південне) — 91:86 (Бурлаку (21) — Мілледж (22), Бізака (15); 83:90), «Київ» (Україна) — «Стяуа» (Румунія) — 66:79 (Рябчук, Коваленко (по 13) — Тернер (25); 59:77), «Ферро» (Запоріжжя) — «Бенфіка» (Португалія) — 72:77 (Мейз (15) — Дженкінз (20); 105:105).
* * *
Ліга ВТБ. 1–й тур. Група А. «Хонка» (Фінляндія) — «Дніпро» (Дніпропетровськ) — 73:91 ОТ (24:20, 11:13, 12:13, 13:14, 13:21; Уїльямсон (24) — Остін (23), Брутт (20)), ЦСКА (М, Росія) — «Летувос рітас» (Литва) — 80:61.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>