У миколаївських молодят віднедавна з’явилася нова традиція — фотографуватися біля пам’ятника Нареченій, установленому під стінами міського Палацу урочистих подій.
Усміхнене обличчя, фата, яку розвіває вітер, та притиснута до грудей троянда — такою, на думку миколаївського скульптора Віктора Макушина, раз у житті є кожна дівчина. І саме такою він створив свою бронзову наречену. Єдине, що здивувало городян, — дівчину скульптор «взув» у босоніжки. Тоді як кожна наречена знає: виходити заміж у такому взутті — погана прикмета, все життя будеш босою, а сімейне життя — недовгим. Але звідки скульптору–чоловіку знати такі дрібниці?
«Наречена — символ нашого міста, його оберіг», — каже мер Миколаєва Володимир Чайка, якому належить ідея створення пам’ятника. Адже Миколаїв ще з часів князя Потьомкіна вважається містом наречених. Відомий історичний факт: наприкінці XVIII століття сюди на будівництво верфі й міста звозили чоловіків: майстрів, моряків, військових. Але вони з цього «чоловічого царства» нерідко тікали. Утримати чоловіків можна було лише сім’ями, і Потьомкін наказав привозити до міста дівчат і молодих жінок iз навколишніх сіл. Тож саме наречені вдихнули життя в місто корабелів.
До речі, миколаївська наречена — не єдина весільна скульптура в Україні. Влітку в Ужгороді відкрили пам’ятник Весільному рушничку. На ньому викарбувано слова «На щастя, на долю» та рядки з весільних пісень. «Розстелили» бронзовий символ сімейного життя просто біля місцевого РАЦСу. Тож усі одружені пари тепер вважають хорошою прикметою на ньому постояти.