У ніч із середи на четвер, взявши курс на Москву, в батумське небо піднявся літак із Асланом Абашидзе на борту. Так Аджарію покидав її «лев», який 13 років міцно тримався за посаду керівника автономії. Опозиція тріумфувала всю ніч, натовп, котрий до самого ранку піснями і танцями виражав свою ейфорію, не міг втриматися, щоб не здійснити публічний, хоч і заочний, акт наруги над поваленим вождем. Крісло Абашидзе, винесене з його кабінету у Верховній раді Аджарії, розтрощили і спалили перед пам'ятником його діда — Мемеда Абашидзе, який стояв біля витоків створення автономії. Інші речі з резиденції екс-керівника, разом із цінними подарунками, розібрали на сувеніри.
Рішення піти у відставку, а фактично втекти, як на цьому наголошує центральна влада в Тбілісі, далося Аслану Абашидзе нелегко. Спершу він виступив по телебаченню із запереченням чуток про можливу відставку. А вже за декілька годин — після чотиригодинних переговорів із секретарем Ради безпеки РФ Ігорем Івановим — нишком покинув Аджарію. Перед відльотом Абашидзе наказав своїй парламентській охороні скласти зброю, передало «Франс Пресс». Не останню роль в усуненні Абашидзе відіграла Росія, оскільки стіни Білокам'яної були тим тилом, на який опирався аджарський керівник. У середу російський президент Володимир Путін двічі мав телефонну розмову зі своїм грузинським колегою Михайлом Саакашвілі, внаслідок чого у Батумі було відправлено Іванова. Таким чином Саакашвілі вже вдруге упивається перемогою «трояндової революції».
«Аслан утік, Аджарія вільна. Сьогодні зроблений важливий крок до об'єднання Грузії. Поки я живий, у Грузії не буде внутрішніх кордонів і розмежувальних ліній. Я переконаний, що невдовзі ми з вами підемо в Абхазію і повністю об'єднаємося», — тріумфував президент, виступаючи у підкореному Батумі, водночас обіцяючи зберегти автономний статус краю. Кореспонденти інформаційних агенцій вказують, що Саакашвілі оголосив про введення прямого президентського правління за кілька годин до відльоту Абашидзе. Грузинські ЗМІ також розповсюдили заяву Державного департаменту США, «який вітає встановлення влади Тбілісі» в Аджарії. Отже, грузинський лідер семимильними кроками втілює в життя програму централізації влади, розпочату відразу після інавгурації у січні. Тепер Тбілісі контролює територію з 300-тисячним населенням і, що найголовніше, — з батумським портом, важливим пунктом траспортування нафти з Каспію. Щоб запобігти мародерству і заворушенням, в Аджарії створено спеціальний штаб для відновлення правопорядку на чолі з міністром внутрішніх справ Грузії Гіоргієм Барамідзе. Грузинська влада також оголосила амністію колишнім прихильникам Абашидзе, які «вчасно одумалися і зробили свій вибір», підкреслив Михайло Саакашвілі. Прощення отримав, зокрема, аджарський міністр внутрішніх справ Джемал Гогітідзе, якого згодом було госпіталізовано з діагнозом «інфаркт», повідомили в прес-службі руху «Наша Аджарія».