Київський Палац дітей та юнацтва вже 75 років розкриває дитячі таланти. Тепер, окрім традиційних гуртків, тут пропонують сучасні напрями освіти: вчать, наприклад, як правильно та безпечно користуватися інтернетом, як відкрити власну справу чи досягти ораторської майстерності.
До Дня відкритих дверей Палац перетворив площу Слави на ціле містечко талантів. Виставки дитячих робіт, презентації навчальних центрів, майстер–класи з кераміки чи кулінарії — на святі батьки на власні очі могли переконатися, чим займатиметься їхнє чадо в обраному гуртку. «Моєму синові дуже сподобався катер, який плавав у фонтані. Він захотів собі такий. Ось і записала його на суднобудування, — каже Олена Овсяник, мама сором’язливого Петі. — У нас, на Позняках, невеликий вибір гуртків, ще й дорого. А тут їх працює більше 600! І витрачатися доведеться тільки на дорогу».
Навчання у Палаці дітей та юнацтва безкоштовне. Батьки можуть насторожитися: а якої ж якості таке навчання та який стимул у викладача за маленькі гроші викладатися перед дітьми на повну? Тут і парадокс. Працювати сюди йдуть тільки справжні фанати своєї справи. І розмір зарплати для них неважливий. Головне — зацікавити дитину та заразити її корисною хворобою любові до танцю, журналістики чи шахів. Бо якщо учням цікаво — вони ходитимуть на заняття, й лише оплаченими квитанціями за навчання їх не втримаєш. На майданчику з літаками Олександр Сиров, керівник авіамодельного гуртка, показує малечі деталі загадкового сталевого птаха. Викладач ледь не щодня приходить до Палацу, хоча офіційно заняття припадають лише на вихідні. «А що мені робити, адже діти просять! Якщо їм цікаво, то тебе самого затягує», — розказує Олександр.
Навколо майданчика кружляє юний авіаконструктор Андрій. Він захищає літачки від допитливих усеруйнуючих дитячих рученят. І неспроста. Адже серед цих творінь — його перший літак, якого змайстрував уже після півроку навчання. Хлопець зауважує, що не дуже любить інтернет, та й на комп’ютерні ігри часу не залишається. Значно цікавіше мати справу зі справжніми, хай і маленькими, літаками.
Різноманітність гуртків у Палаці дітей та юнацтва уже давно вийшла за рамки звичайних «танці–співи–юний технік–малювання». Адже сучасна дитина потребує особливого підходу та новаторських освітніх програм. Тож тут викладають міжнародні відносини, рекламу та PR, основи бізнесу, діловий етикет, основи віражу, косметологію, флористику тощо. Вчать працювати з сучасними комп’ютерними програмами, спеціальними видавничими системами. Віктор Крилюк кілька років тому сам закінчив гурток «Власна справа», а потім відкрив свою фірму. Тепер він повернувся, щоб викладати цей курс наступникам. «Тут вчишся правильно мислити та аналізувати, робити свої висновки», — підсумовує Віктор.
Юлія ПОНОМАРЕНКО