Віталія Кличка, який ще 25 квітня став чемпіоном світу з боксу за найпрестижнішою професійною версією WBC у суперважкій вазі, на Батьківщині чекали довго. Після двох із гаком тижнів відпочинку та приймання вітань в Америці й інших закордонах перший білошкірий чемпіон-«супертяж» таки доїхав до України. І вчора в Києві Віталія зустрічали як справжнього національного героя. На оксамитовому килимі перед входом до київської мерії обох братів Кличків (а куди ж Віталик без Володі?), яких привезли відразу з аеропорту «Бориспіль», чекали мер Олександр Омельченко, журналісти та президентський оркестр. Герої прибули із запізненням, але всі цікаві, що скупчилися під міською держадміністрацією, були винагороджені. Під феєрверк, трохи блідий як для середини дня, Клички привітали своїх фанів. Далі під барабанний дріб Віталія й супровід провели до колонної зали.
За розпорядженням міського голови, Віталієві Кличку за визначні особисті заслуги присвоєно звання Почесного громадянина Києва (молодший Кличко ще раніше отримав цей почесний титул), а також вручено Знак пошани. Окрім того, міський голова вручив обом братам іменні годинники. Нагадаємо, Президент після перемоги Кличка-старшого над Коррі Сандерсом відписав боксерові орден «За мужність» 1-го ступеня.
«Завдяки цим хлопцям у різних країнах світу десятки разів піднімався український прапор і звучав наш гімн, — сказав Олександр Омельченко. — Символічно, що саме напередодні Дня перемоги у стінах мерії ми зустрічаємо наших переможців, справжніх патріотів».
Віталій Кличко був надзвичайно розчулений теплим прийомом. «Моя перемога, моя нагорода належить не тільки мені і моїй сім'ї — вона належить усім тим, хто вірить і вболіває за нас із Володею, — сказав володар чемпіонського пояса. — Неймовірно приємно виходити на ринг під синьо-жовтим прапором».
Молодший Кличко, користуючись нагодою, спростував чутки про свою «хворобу» — діабет, натомість підтвердив той неприємний факт, що аналізи, які він здав відразу після програного Леймону Брюстеру поєдинку, зникли. «Тепер цим будуть займатися відповідні служби, — сказав Володимир. — Я не шукаю виправдання своїй поразці. Я програв — це факт, але мені важливо знати, що зі мною відбувалося тоді на ринзі».