Про такі матчі хочеться розповідати менше за все. Вони спустошують душу вболівальника, не надихають і фахівця, на деякий час відбивають бажання дивитися хокей взагалі. Але на щастя, існують команди, які повертають нам радість і приносять насолоду від великої гри. Того ж вечора феєричний поєдинок словаків і фінів нікого не міг залишити байдужим в забитій вщерть фанатами «ЧЕЗ Арені», хоча й породив біль за своїх та купу питань «чому»? Відповіді шукатимемо пізніше. Бо зараз, аби хокей як явище не зник в Україні, нашим гравцям треба зробити все можливе, щоб утриматися у вищому дивізіоні. Отже, панове, переходимо з «групи смерті» до групи бажаючих вижити.
Важко сказати, чи були в українському таборі люди, які вірили, що наша збірна переможе американців. Мабуть, так, бо не тільки ж попити чеського пива кілька десятків наших уболівальників їхали більше доби в автобусі до Острави. Але як могли здійснити подвиг наші хокеїсти, на прикладах попередніх ігор видно не було. Додалися і проблеми зі здоров’ям у трьох гравців. Якщо Срюбко і Бобровников таки виходили на лід із пошкодженнями, то Разін навіть не перевдягався на матч.
Запалу українців вистачило лише на стартові п'ять хвилин, язик не повертається сказати — поєдинку, бо це слово підходить лише до суперництва рівних команд. Натомість позавчора на остравському льоду була присутня лише бліда тінь збірної України. Американці впевнено прибрали гру до своїх рук і дуже швидко розставили всі крапки над «і», в чому, як це не прикро, їм допомогли «синьо-жовті» великою кількістю своїх помилок. Знову не обійшовся без воротарських подарунків супернику — Костянтин Симчук пропустив шайбу з гострого кута. Швидше за все, далася взнаки фізична і психологічна втома, але Олександр Сеуканд, проголосивши Симчука першим номером, міняти його, схоже, не збирався ні за яких умов. Лише після п’ятої шайби в наші ворота, коли Костя сам попросився на лаву запасних, на майданчику з’явився Ігор Карпенко. Проте і йому двічі після виявів безпорадності захисту довелося виймати шайбу iз сітки.
Не можна ще раз не сказати про стару хворобу українців — схильність до порушень правил. Три з чотирьох перших шайб, які, власне, і визначили переможця, підопічні Сеуканда пропустили, граючи у меншості. Деякий спалах активності наших хокеїстів випав на другий період, коли втрачати вже не було чого. Двічі змарнував чудові нагоди Варламов, не змогли обробити шайбу у вирішальні моменти Тимченко й Харченко. У випадку виходу Ширяєва з Шахрайчуком на одного суперника наш капітан-захисник чомусь вирішив кинути по воротах сам, а не віддати передачу на центрфорварда.
Коли в третьому періоді рахунок став 0:7, українські вболівальники вимагали від команди тільки одного — закинути бодай шайбу. «Україна» та «Шайбу, шайбу!» вигукували й словацькі фани. Нарешті на останній хвилині зустрічі в атаці відчаю українці реалізували чисельну перевагу і розмочили рахунок — зал цю подію зустрів овацією. Але після матчу авторові цих рядків так і не вдалося пояснити журналісту чеського телебачення, чому наші гравці не билися на майданчику, а діяли доволі пасивно... Цього не знає й сама команда.
Маючи трьох травмованих гравців, збірній варто було б подумати про підсилення складу. Адже, як вдалося з'ясувати у представника Міжнародної федерації хокею (до речі, чому цим не займалася ФХУ?!), в такому випадку ми маємо право дозаявити на останні три гри ще двох спортсменів. Чи скористаються цим правом функціонери збірної України — побачимо.
Аналізуючи пройдене в першому груповому турнірі, можна сказати, що дива не сталося, ми не змогли стрибнути вище голови, та й ніяких доводів, власне, для цього не було. Проблема наразі бачиться в тому, что тренерський штаб брав до Чехії гравців, орієнтованих на руйнування атак суперника. В матчах же зі збірними Казахстану, Японії та Франції нам знадобиться організаторський хист в атаці. Чи спроможні гравці нашої команди його проявити — велике питання. Мабуть, передбачалося, що захисна тактика в перших трьох іграх принесе якісь дивіденди, але тепер час зняти рожеві окуляри та подивитися на речі реально. Бо якщо ми цього не зробимо зараз, Австрія-2005 стане для українців примарою.
США — Україна — 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)
28 квітня. Острава, «ЧЕЗ Арена». 2000 глядачів
Шайби: 8:43 Слоун (Браун, Куллен) — 1:0; 11:41 Мелоун (Друрі, більш.) — 2:0; 17:15 Парк (Роуч, більш.) — 3:0; 28:48 Мара (Галперн, більш.) — 4:0; 34:28 Слоун (Браун) — 5:0; 45:52 Баллард (Друрі, Веструм) — 6:0; 48:34 Гріер (Мара, Веструм) — 7:0; 59:22 Сальников (Шахрайчук, більш.) — 7:1.
Штраф: 6-12
Кидки: 32-17 (11-2, 10-8, 11-7)
Рефері: Ханну Хенрікссон (Фінляндія)
ПІСЛЯМОВА
Олександр Сеуканд, тренер збірної України: «Я думаю, наші гравці «перегоріли» ще до початку матчу, бо на них тиснув тягар відповідальності, адже дуже хотілося перемогти американців і вирішити своє завдання — збереження прописки у вищому дивізіоні. Але суперник переважав нас у всіх компонентах, які і визначають переможця. Ми маємо пережити цю гру і якнайшвидше про неї забути, бо на нас чекають важливіші зустрічі, в яких відступати нема куди. Ми зробимо деякі зміни у складі, і я сподіваюся, хлопці зрозуміють важливість наступних поєдинків, до яких ми мусимо підійти у всеозброєнні.
У цілому хотілося б зауважити: мабуть, тоді, коли в нашій державі буде така ж кількість майданчиків і професійних хокеїстів, як у США, ми зможемо скласти американцям конкуренцію...»
Пітер Лавіолетт, тренер збірної США: «До матчу ми готувалися дуже серйозно, про недооцінку суперника не могло бути й мови. Але українці витратили чимало енергії в матчах з фінами та словаками, тому їм було дуже тяжко протистояти нашим хокеїстам, які професійно і впевнено контролювали хiд гри, вміло використовуючи помилки суперника».
Роман Сальников, автор шайби збірної України: «Ми виходили на гру з бажанням виграти, але американці вже на початку нас просто «задавили». Ми програли майже всі єдиноборства, бо слабші практично за всіма параметрами. Тепер ми маємо докласти всіх зусиль, аби зберегти місце країни в еліті світового хокею».
Сергій Варламов, нападаючий збірної України: «Ми знову отримали установку грати від оборони, бо дозволити собі щось інше з суперниками такого рівня Україна не може. Начебто й бажання виграти було, але його самого виявляється замало. До того ж, на превеликий жаль, нам не поталанило використати добрі гольові нагоди, в наші ж ворота шайба влітала ледь не після кожного точного кидка американців. Просто їхній клас — вищий».
ТАБЛО
Результати матчів на чемпіонаті світу за вечір 28 квітня
i підсумкове становище команд у групах попереднього раунду
Прага
Група А
Чехія — Німеччина— 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
І В Н П Ш О
1. Чехія 3 3 0 0 15 — 2 6
2. Латвія 3 1 1 1 5 — 5 3
3. Німеччина 3 1 1 1 6 — 8 3
4. Казахстан 3 0 0 3 3 — 14 0
Група D
Канада — Швейцарія — 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
І В Н П Ш О
1. Канада 3 2 1 0 8 — 3 5
2. Австрія 3 1 2 0 12 — 6 4
3. Швейцарія 3 1 1 1 11 — 7 3
4. Франція 3 0 0 3 0 — 15 0
Острава
Група В
Словаччина — Фінляндія — 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
І В Н П Ш О
1. Словаччина 3 2 1 0 10 — 5 5
2. Фінляндія 3 2 0 1 11 — 8 4
3. США 3 1 1 1 12 — 8 3
4. Україна 3 0 0 3 2 — 14 0
Група С
Росія — Японія — 6:1 (4:1, 1:0, 1:0)
І В Н П Ш О
1. Швеція 3 3 0 0 13 — 4 6
2. Росія 3 2 0 1 14 — 6 4
3. Данія 3 1 0 2 7 — 14 2
4. Японія 3 0 0 3 5 — 15 0
Кращі бомбардири (гол + пас): Мартін Ручинськи (Чехія) — 7 (4+3), Томас Ванек (Австрія) — 7 (2+5), Івр Рутеманн (Швейцарія) — 5 (3+2), Яромир Ягр (Чехія) — 5 (2+3).
Становище на старті другого раунду (з урахуванням очок, набраних командами в матчах між собою на першому етапі)
Група E («вихідці» з груп А і D): Чехія — 4, Канада — 3, Австрія — 2, Швейцарія, Латвія і Німеччина — по 1.
Група F («вихідці» з груп В і С): Швеція — 4, Словаччина — 3, Росія і Фінляндія — по 2, США — 1, Данія — 0.
Перехідний турнір за 13-16-те місця з усіма нулями починають Казахстан, Україна, Японія і Франція.