Вступ десяти нових країн до Європейського Союзу святкуватимуть не лише у столицях «новачків»,а й у Старій Європі. Головні «євросвяткування» пройдуть в Ірландії, яка в цьому півріччі головує в ЄС. Принагідний офіційний саміт голів 25 країн розширеного ЄС буде тривати в Дубліні лише неповну годину, а потім високі гості перейдуть до більш приємних речей, ніж заформалізовані промови. Оскільки лідери країн мають намір «піти в народ» і разом з ним відсвяткувати на вулицях об'єднання Європи, то за їх «вуличною» безпекою будуть пильнувати 2500 ірландських поліцейських та військовослужбовців. Побоюються не лише нападів терористів, а й усіляких лівих екстремістів, бо святкування відбуватиметься 1 травня — у день їхнього єднання.
А в столиці Європи — Брюсселі — буде відкрито символічну транспортну магістраль між будинком Європарламенту та парком П'ятдесятиріччя ЄС, зупинки якої носитимуть імена країн-членів ЄС. У столиці Німеччини — Берліні — поблизу Бранденбурзьких воріт пройде дводенний музично-кулінарно-розважальний фестиваль. Париж приготував незвичайну культурну акцію — музичний марафон тривалістю вісім годин, упродовж яких будуть виконані твори композиторів-модерністів iз нових країн-членів ЄС. Будапешт приготував під гаслом «Європа вже тут!» низку культурних заходів, вінцем яких стане фестиваль будапештських мостів.
Дещо в'яло будуть святкувати свій «вступ» у Європу Чехія та Словаччина, де він не викликає особливої ейфорії серед населення. Комісар із розширення ЄС Гюнтер Ферхойген навіть похмуро пожартував, що чехам можна дати Нобелівську премію за скептичність, з якою вони ставляться до факту нового статусу своєї країни. Президент Чехії Вацлав Клаус узагалі не братиме участі в урочистостях, а прем'єр-міністр Владімір Шпідла все ж з'явиться на урочистому концерті в Народному театрі. У столиці Словаччини Братиславі відбудуться лише офіційні заходи в Народному театрі та у готелі «Карлтон», а головні святкування відбудуться у провінції. У Варшаві заплановано великий концерт «Ласкаво просимо, Європо», який буде перегукуватися з подібною акцією у Берліні. Оригінальні акції заплановані у трьох країнах Прибалтики та в Словенії. Зокрема, у місті Нова Горіца, яке до цього часу було розділене навпіл між Словенією та Італією, на місці дотеперішньої прикордонної огорожі будуть висаджені кущі троянд, а у словенському місті Копер буде підсмажено омлет з 2004 яєць.