Нещодавній випадок з туроператором «Карія Тур», який збанкрутував, перед тим покинувши напризволяще під відкритим небом у Туреччині більш як півтори тисячі українців, — зовсім не виняток. Адже, констатують у Державній службі туризму та курортів, приблизно 40—50 відсотків туристичного ринку України сьогодні перебуває «в тіні». А тому пропонують збільшити вартість ліцензії з 25 до 50—100 тисяч доларів і роздавати кожному туристові ваучери, щоб проконтролювати кількість відпочивальників. Додатковими заходами убезпечення від недобросовісних туроператорів державні мужі називають самостійне страхування не тільки на випадок хвороби чи втрати багажу, а й, власне, банкрутства фірми, що надає послуги.
Та чи зменшить це «туманність» над туристичними операторами, чи призведе до створення монополії на ринку — невідомо. Якщо вас усе ж не влаштовує перспектива ночівлі «на свіжому повітрі», потрібно шукати шляхи виходу. Державна служба туризму і курортів пропонує кроки вирішення цієї проблеми: по–перше, захист інтересів суб’єктів туристичного ринку; по–друге, формування резервів грошових коштів на розвиток туристичної галузі; по–третє, консолідація діяльності всіх суб’єктів туристичного ринку та створення Фонду захисту потерпілих туристів за рахунок формування резервів страхових платежів.
«Сьогодні є необхідність у створенні державного фонду, в який вкладали б «живі» кошти для отримання депозитних відсотків. Гроші йтимуть, наприклад, на рекламу України як туристичної держави. І в будь–який момент ця величезна сума коштів, звісно, могла б бути використана для порятунку наших туристів зі складних ситуацій за кордоном», — каже заступник голови Державної служби туризму і курортів Сергій Сьомкін. І додає, що майже з 2 тисяч постраждалих від банкрутства компанії «Карія Тур» лише 30 вiдсоткiв звернулись за відшкодуванням, а решта 40 вiдсоткiв — ті, хто придбали путівки через «тіньовий» сектор ринку, а отже, компенсації не отримають.