Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Після шостого туру чемпіонату лише одна команда в нинішній першості країни поки не знала поразок. Донецький «Шахтар» продовжив свою переможну серію в чемпіонаті до 23 матчів, тоді як його головні опоненти — «Динамо» та «Дніпро» — дружно програли свої поєдинки сусідам по турнірній таблиці. Водночас кiлькiсть клубів, що ще не знала смаку перемог, звузилась до одного — після вдалого виїзду «Оболоні» до Запоріжжя саме тамтешній «Металург» залишається тією командою, яка більше одного очка за матч у цьому турнірі поки не набирала.
Довгих 14 років очікували уболівальники полтавської «Ворскли» на чергову домашню перемогу їхньої команди над київським «Динамо». У 1996 році полтавці вийшли до вищої ліги чемпіонату України, і в тому сезоні вони не тільки здобули бронзові медалі першості, а й перемогли киян — тодішніх чемпіонів, на своєму полі з рахунком 4:3.
Дебютантом ліги тоді керував легендарний полтавський тренер Віктор Пожечевський, а в тренерському складі «синьо–білих» перебував Микола Павлов. Той самий Павлов, що за кілька останніх років досягнув значних висот із «Ворсклою», ставши новою легендою клубу. Навряд чи цей тренер здогадувався, що через стільки років він опиниться по інший бік барикад, але минулої суботи на посаді тренера полтавців йому точно було комфортно.
Склад гостей iз Києва того вечора був далеким від оптимального. Не приїхали на гру Андрій Шевченко та Маграо, у запасі залишились Тарас Михалик та Роман Єременко, хворіє Андрій Ярмоленко. Зате другий матч поспіль відіграли Олег Гусєв та македонець Горан Попов, а компанію йому в захисті за відсутностi Михалика склала бразильська трійця — Сильва, Бетао та Алмейда.
І саме останній став автором єдиного м’яча гостей у цьому матчі: на той момент динамівці вже програвали після точного удару Сачка, що забивав киянам і в попередньому чемпіонаті. Господарі не особливо «лізли» на ворота Дениса Бойка, але й не допускали серйозних загроз у володіннях Сергія Долганського.
Нічия була б логічним підсумком гри, та за сім хвилин до її завершення господарі провели чудову атаку, що завершилась голом. Молодий Роман Безус, що вийшов на заміну, на лівому фланзі атаки закрутив карусель передач із партнерами, яка завершилась точним пасом на Олега Красноперова: дальній удар лівою від півзахисника став сюрпризом для Бойка. А на першій доданій хвилині той же київський воротар збив з ніг Йована Маркоськи, що технічно підставився під кидок габаритного Бойка: пенальті реалізував усе той же Безус, що й віддавав передачу в штрафний майданчик на серба.
«Я хочу привітати опонентів iз перемогою. Про якість нашої гри та дії судді не хочу говорити», — оце й усе, що потім почули журналісти від Газзаєва на прес–конференції. Успішна серія «Динамо» в матчах проти «Ворскли», що складалася з 27 переможних матчів, закінчилась.
Але не полтавська гра була протистоянням туру, а зустріч у Дніпропетровську. Місцевий «Дніпро» та «Металіст» зараз перетворилися на найзапеклiших ворогів у чемпіонаті. Самі гравці господарів вийшли на гру в чорних футболках iз написом «Дніпрянин», продемонструвавши одностайність зi своїми фанатами, якi носять саме такi футболки. А з харківськими візаві у «днiпрян» особлива «любов».
Для «Дніпра» ця гра була важливою ще й тим, що «Металіст» ставав для них першим серйозним випробовуванням у чемпіонаті. П’ять матчів без поразок — гарний результат, але хлопці Володимира Безсонова ще не зустрічалися з реальними претендентами на нагороди першості.
Долю зустрічі вирішив єдиний точний удар півзахисника гостей Фініньйо, хоча головною дійовою особою вечора бразилець усе ж не став. За сім хвилин до завершення матчу Осмар Ферейра зробив навіс із лівого флангу в штрафний майданчик гостей. Воротар харків’ян Максим Старцев спіймав м’яч, але після того, як у нього врізався габаритний Євген Селезньов, випустив його, і форвард забивав уже в порожні ворота.
Арбітр Сергій Деньковський спочатку показав на центр поля, але після емоційних атак харків’ян та перемовин iз лайнсменом відмінив своє рішення. Тепер уже незадоволення висловили господарі: «міцних» слів судді точно начулися, а згаданому асистентові арбітра навіть розбили голову — з трибун на поле почали кидати все що завгодно.
Цікаво, що свідком конфліктної ситуації на «Дніпро–Арені» став П’єрлуїджі Колліна, що невтомно колесить по українських стадіонах та спостерігає за діями його нинішніх підопічних — суддів. Тепер цікаво буде почути його оцінку дніпропетровським подіям, тим більше що в його суддівській кар’єрі також були переосмислені й відмінені власні рішення.
«У нас дев’ять гравців були делеговані до різних збірних, підготовка до цієї гри була зіпсована. Але переживати ніколи, адже попереду в нас єврокубки», — так прокоментував Безсонов завершення п’ятиматчевої переможної серії свого клубу. Така ж відповідальна гра попереду в «Металіста», але слобожанці непогано підняли собі настрій перед Лігою Європи.
Два хет–трики та один дубль було зафіксовано в матчах шостого туру. І якщо за «Таврію» тричі забивав нападник Олександр Ковпак, то «Зорю» від поразки врятували два голи центрального захисника Володимира Єзерського.
Стосовно кримчанина, то Ковпак перед поїздкою до Кривого Рогу позбувся капітанської пов’язки: тепер ці обов’язки у «Таврії» виконує Антон Монахов. Схоже, що пов’язка неабияк тиснула на кращого бомбардира позаминулої першості, адже до суботньої гри у нього на рахунку був лише один гол. Монахов, до речі, теж відзначився, зробивши свій внесок у розгром команди Юрія Максимова.
Важливу виїзну нічию здобула «Волинь», що в матчі проти «Арсеналу» грала без свого головного тренера. Ні, Віталій Кварцяний таки відмовився від ідеї залишити луцький клуб, але дискваліфікація в поєдинку із «Зорею» не дозволила йому перебувати на тренерській лаві. А ось «каноніри» не можуть перемогти вже у чотирьох поєдинках чемпіонату поспіль.
«Оболонь», у свою чергу, не тільки отримала першу перемогу в чемпіонаті, а й перервала таку ж безуспішну серію, що складалася з 13 матчів. А тренер «пивоварів» Сергій Ковалець і надалі обіцяє використовувати у своїй команді лише українських виконавців.
Чемпіонат України. Прем’єр–ліга. 6–й тур
«Зоря» — «Іллічівець» — 2:2
Голи: Єзерський, 38, 90+2 — Ярошенко, 64; Антонов, 69
9 000 глядачів
«Ворскла» — «Динамо» — 3:1
Голи: Сачко, 47; Красноперов 83; Безус, 90+1 (пен.) — Алмейда, 51.
15 000 глядачів
«Кривбас» — «Таврія» — 1:4
Голи: Куценко, 26 (пен.) — Ковпак, 9, 57, 72; Монахов, 45;
3 500 глядачів
«Дніпро» — «Металіст» — 0:1
Гол: Фініньйо, 56
22 846 глядачів
«Металург» (З) — «Оболонь» — 1:2
Голи: Рібейро, 85 — Мандзюк, 62; Кучеренко, 65 (пен.)
4 300 глядачів
«Арсенал» — «Волинь» — 1:1
Голи: Шацьких, 71 — Пічкур, 56
1 300 глядачів
«Шахтар» — «Карпати» — 1:0
Гол: Вілліан, 45+1
35 008 глядачів
«Севастополь» — «Металург» (Д) — 0:1
Гол: Танаса, 89
Нереалізоване пенальті: Маріо Сержіо, 25
2 200 глядачів
Турнірна таблиця:
I В Н П М О
1. «Шахтар» 6 5 1 0 13–2 16
2. «Дніпро» 6 5 0 1 12–2 15
3. «Ворскла» 6 4 1 1 12–6 13
4. «Динамо» 6 4 1 1 11–7 13
5. «Металіст» 6 3 1 2 8–5 10
6. «Карпати» 6 2 2 2 5–5 8
7. «Таврія» 6 2 1 3 7–6 7
8. «Арсенал» 6 2 1 3 6–7 7
9. «Металург» (Д) 6 2 1 3 6–7 7
10. «Зоря» 6 1 3 2 5–7 6
11. «Іллічівець» 6 1 3 2 7–10 6
12. «Кривбас» 6 1 3 2 3–7 6
13. «Оболонь» 6 1 2 3 5–11 5
14. «Волинь» 6 1 2 3 2–8 5
15. «Севастополь» 6 1 2 3 1–9 5
16. «Металург» (З) 6 0 2 4 2–6 2
Бомбардири: Селезньов («Дніпро»), Шевченко («Динамо»), Сачко («Ворскла»)— 5, Ковпак («Таврія») — 4...
* * *
Перша ліга. 5–й тур. «Прикарпаття» — «Енергетик» — 0:3 (Микуш, 19; Семенюк, 22, 73), «Буковина» — «Нива» (В) — 1:0 (Найко, 49 (у свої ворота); вилучення: Пилявський, 54 («Н»)), «Фенікс» — «Дністер» — 1:1 (Рябко, 25 — Полтавець, 51 (пен.)), «Арсенал» (БЦ) — «Закарпаття» — 1:3 (Гудзікевич, 49 — Бобаль, 34, 35; Малигін, 38), «Титан» — «Сталь» — 2:1 (Візенок, 10; Субочев, 90 (пен.) — Одинцов, 12; нереалізоване пенальті: Шевченко, 85 («С»)), «Динамо–2» — «Кримтеплиця» — 0:1 (Симончук, 60; вилучення: Гаврась, 65 («Д»)), «Львів» — «Зірка» — 0:0, «Олександрія» — «Нафтовик» — 1:1 (Чередниченко, 65 — Коваль, 37), «Чорноморець» — «Геліос» — 3:0 (Якименко, 24; Дорош, 38 (пен.); Діденко, 66).
Лідери: «Титан» — 12, «Олександрія» — 11, «Сталь», «Буковина», «Львів» — 10...
Бомбардири: Бобаль («Закарпаття») — 5, Полтавець («Дністер») — 4, Гавриш, Окана–Стазі («Сталь»), Родіонов («Титан») — 3 ...
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>