УЇК–ЕНД ФУТБОЛЬНОЇ ЄВРОПИ
Під обстрілом голова арбітра
Після шостого туру чемпіонату лише одна команда в нинішній першості країни поки не знала поразок. Донецький «Шахтар» продовжив свою переможну серію в чемпіонаті до 23 матчів, тоді як його головні опоненти — «Динамо» та «Дніпро» — дружно програли свої поєдинки сусідам по турнірній таблиці. Водночас кiлькiсть клубів, що ще не знала смаку перемог, звузилась до одного — після вдалого виїзду «Оболоні» до Запоріжжя саме тамтешній «Металург» залишається тією командою, яка більше одного очка за матч у цьому турнірі поки не набирала.
Біля розбитого корита
Аналізуючи доробок українців на європейській першості з водних видів спорту, виявилося, що наші плавці, за винятком медалі Ольги Береснєвої на відкритій воді, повертаються додому з порожніми руками. Добре, що вдалися «жнива» у синхроністок, які виграли всю «бронзу», та у стрибунів у воду, які вибороли дві золоті та дві срібні нагороди, — саме вони впродовж останнього тижня змагань радували своїх тренерів та вболівальників. Тоді як кращим результатом українських плавців стало сьоме місце Аліни Вац на 50–метрівці на спині.
Націоналісти з м’ячем
Політика і спорт тісно перепліталися в усі часи, і період ІІ Світової війни — не виняток. Власне, спортивні змагання стали ніби прологом до бойових дій. Адольф Гітлер завдяки Олімпіаді 1936 року в Німеччині хотів показати велич «арійської» раси, і план фюрера виявився дієвим — німецькі спортсмени здобули 33 золоті нагороди, посівши в загальнокомандному заліку переконливе перше місце. Або взяти боксерські двобої Гітлерового улюбленця Макса Шмелінга та легендарного чорношкірого американця Джо Луїса напередодні війни. Німці сприймали їх із позицій расової теорії, а решта світу — як битву демократії проти нацизму. Перед другою зустріччю цих боксерів, у червні 1938го, американські газети писали про «поєдинок добра зі злом», а президент США Франклін Рузвельт при зустрічі із Льюїсом сказав: «Джо, нам потрібні твої м’язи, щоб перемогти Німеччину!» Риторика німецької преси зводилася до того, що в «негра немає шансів перемогти в сутичці з таким чудовим зразком арійської раси». Але американець у цьому бою відправив німця у глибокий нокаут, а нацисти, розуміючи, що бій складається не на їх користь, навіть перервали радіотрансляцію.
В окупованих німцями країнах — зокрема й Україні — політика і спорт також повсюдно перетиналися. Завдяки цьому «схрещуванню» кожна сторона намагалася отримати додаткові дивіденди в ідеологічній боротьбі. Тоді спорт став допоміжним агітаційним інструментом не лише для нацистів, а й у підпільній боротьбі українських націоналістів та радянських комуністів.
Марнування шансів
Як гартуються ідеї
Як відомо, діти вбирають нові ідеї, неначе губка, тому саме з реформування змагань юного покоління вирішив розпочати революцію в спорті президент МОК Жак Рогге. «Юнацькі олімпійські ігри повинні змусити молодь відмовитися від допінгу, спонукати їх до здорового способу життя та піклуватися про навколишнє середовище, — сказав бельгієць під час церемонії відкриття I Ігор молоді. — Ці люди дуже сприйнятливі до нових ідей, тому ми хочемо прищепити їм спортивні та життєві навики».