Немає у світі щасливіших людей, ніж мешканці Скандинавії. І життям вони цілком задоволені, і боротися з труднощами їм не доводиться, і настрій здебільшого пречудовий. Про це свідчать результати масштабного соціологічного опитування, проведеного з 2005 по 2009 роки американською компанією «Геллап». Соціологи намагалися з’ясувати, де люди відчувають себе найщасливішими, а де — найбільш нещасними. Перше місце за показником абсолютного щастя посіла Данія, 3–тє й 4–те — Норвегія та Швеція. «Срібло» дісталося Фінляндії, яку також часто зараховують до скандинавських країн. Замикає п’ятірку «щасливчиків» Голландія. Також до десятки увійшли Коста–Рика й Нова Зеландія (ділять 6–те місце), Канада, Ізраїль, Австралія та Швейцарія (ці чотири країни поділили між собою 8–му сходинку).
Як пише журнал «Форбс», який першим оприлюднив результати цього дослідження, соціологи складали свій рейтинг на основі кількох показників. Передусім мешканців 155 країн запитували, до якої з трьох груп вони можуть себе зарахувати: щасливі, нещасні або «ті, хто бореться із життєвими труднощами». Люди оцінювали своє щастя за десятибальною шкалою, а також розповідали про те, як почувалися напередодні. Узагальнивши ці відповіді, дослідники виводили середню оцінку у шкалі «щоденний досвід»: чи добре людина відпочиває, працює, заробляє, чи страждає від нереалізованості, бідності, голоду тощо.
Якщо в Данії цілком щасливими назвали себе 82 відсотки населення (нещасних там лише 1 відсоток), то в африканській державі Того, яка опинилася на останньому місці, все навпаки: лише відсоток щасливих. Африканські країни, а також бідні держави Азії цілком очікувано окупували всі нижні рядки «рейтингу щастя», пропустивши на 144–те місце зруйнований землетрусом Гаїті (Карибський басейн) та... євросоюзну Болгарію, яка посіла 137–му позицію.
На тлі несподівано незадоволених життям болгар Україна ще й посіла досить пристойне місце — ми ділимо 73–тю сходинку із сусідніми Росією, Румунією та Словаччиною та далекими Ліваном і Південно–Африканською Республікою. Цілком щасливими себе вважає 21 відсоток українців, нещасними назвалися 26 відсотків, а 53 відсотки визнали, що «борються із життєвими негараздами».