«Змерзлі душі» (США, Франція)
Режисер — Софі Бартез, у ролях Пол Джаматті, Кетрін Віннік, Девід Стретейрн, Діна Корзун
Не минуло й дев’яти місяців, як після прем’єри на 39–й «Молодості» фільм з’явився в українському прокаті. Заінтригувавши тоді журналістів і синефілів присутністю у картині саунду «Мертвого півня», фестиваль відкрив для нас нового цікавого режисера — Софі Бартез. Дебютантка зосередилася на проблематиці представників акторського цеху. Актор Пол Джаматті, який грає самого себе (приз найкращому актору на фестивалі у Карлових Варах), настільки втомлений нескінченними репетиціями «Дяді Вані» Чехова, що готовий на будь–які експерименти заради душевного спокою, навіть якщо цей спокій дістанеться шляхом вилучення душі. Коли ж бідолаха Пол перетворюється на беземоційну амебу й дозріває до рішення I want my soul back, виявляється, що його душа відправилася на холодні широти Росії.
Реалістично, правдиво, смішно й сумно водночас. Отже, варто дивитися.
«Однокласники» (США)
Режисер — Деніс Дуган, у ролях Адам Сендлер, Кевін Джеймс, Кріс Рок, Девід Спейд, Роб Шнайдер, Сальма Хаєк, Стів Бушемі
Здавалося б, що може бути доречнішим спекотного літнього уїк–енду за зустріч колишніх друзяк–однокласників. Є що згадати, над ким покепкувати, дещо переосмислити й насолодитися врешті–решт тим, що ти успішний молодий чоловік і тато. Все це є у новій комедії «Однокласники». Проте у фільмі весело тільки тим, хто перебуває по той бік екрана, глядачі у кінозалі на уїк–енд до коміка Адама Сендлера не запрошені.
Головний герой фільму Ленні Федер (Адам Сендлер), голлівудський агент, має чудову дружину–дизайнера (Сальма Хаєк) й трійко милих дітей, проте гламур і претензійність світу багатіїв негативно відбиваються на стосунках у сім’ї. Під приводом похорону колишнього тренера з баскетболу Ленні збирає колишніх однокласників та їхні сім’ї на уїк–енд у будиночку біля озера. Там хлопці веселяться як їм заманеться, використовуючи увесь арсенал пустощів, що будь–коли були задіяні в кінематографі: жарти на похороні, зіткнення з деревом (будинком) у вільному польоті, гра із сином у баскетбол, жарти про дівчат (жінок, «банан», «буфера», на тему «нажертися» й зайвої ваги) etc. Шкода, але в такому вінегреті ці інгредієнти видаються в’ялими й не дуже смакують. Звісно, це не стосується Сальми Хаєк, яка завжди виглядає апетитно.
«Незвичні пригоди Адель» (Франція)
Режисер — Люк Бессон, у ролях Матьє Амальрік, Жан–Поль Рув, Луїза Бургуен
Чергова екранізація життя однієї з представниць прекрасної статі (до цього були «Нікіта», «П’ятий елемент», «Жанна д’Арк») від Люка Бессона. В основі оповіді лежить комікс про авантюрну мадемуазель Адель Блан–Сек. Дівчина–журналістка, що працює в Парижі на початку ХХ століття (1912 рік), має здійснити благородну місію — вивести з коми сестру–близнючку — і допомогти їй у цьому може лише придворний лікар єгипетського фараона. Здобувши його мумію, Адель намагається оживити тіло за допомогою професора, який натомість оживляє птеродактиля. Париж у паніці, Адель також. Перебуваючи у такому сум’ятті, герої все ж доходять до хепі–енду, проте з відкритим фіналом — у кінці фільму Адель сідає на пароплав під сумнозвісною назвою «Титанік». Мороз по шкірі забезпечений. Проте Бессон хотів нас все–таки розсмішити — на манер того, як це роблять його заокеанські колеги. Тому американський гумор у поєднанні з чудовою грою французьких акторів сприймається неоднозначно. Хоча не настільки, щоб відмовитися від перегляду комедії в сімейному колі.
ВИСТАВКИ
Максим Мірнов. «12(360)» Живопис.
Виставка у галереї на Андріївському узвозі відкриває тонку площину, коли мистецтво стикається з економічними розрахунками. У практичному вимірі йдеться про роботу художника Мірнова та кризу, що важким тягарем опустилася на мистецьке буття.
«12/360» складається із 12 робіт із серії «360». Кожна з них представляє певний місяць із життя художника аж до 2038 року. За цей час митцеві треба сплатити кредит за майстерню, яка під час кризи здешевіла наполовину, а натомість курс долара зріс удвічі. Як попереджають у «Карась Галереї», експозиція — це концептуальне відображення роздумів художника про сенс життя і про звільнення від своєрідного сучасного «рабства».
«Карась Галерея»
Виставка триває з 5 по 25 серпня
КЛУБИ
«Девочки–Припевочки» with Valya Zaytseva (Moskow), Volosy Ptiz, Womanizer, Frau Zau
Crystal Hall, 23.00
Квитки — 50–100 грн.
7 серпня
«Голлівудська парубоцька вечірка»
Спеціальні гості вечірки — Сильвестр Сталлоне, Джейсон Стетхем, Дольф Лундгрен
Crystal Hall, 23.00
Квитки — 500 грн.
ТЕАТРАЛЬНІ ГАСТРОЛІ
«Чоловік моєї дружини».
У ролях: Валерій Гаркалін, Ольга Прокоф’єва, Семен Стругачев
6 серпня, Національний центр культури й мистецтв
19.00
Квитки від 140 до 880 грн.