Українська православна церква Київського патріархату закликає всіх вірян та однодумців завтра, 28 липня, взяти участь у маніфестації в Києві з нагоди Дня Хрещення України–Руси.
Свою підтримку ідеї незалежної Української православної церкви, якою по суті і є УПЦ КП, ми повинні висловити сьогодні, коли влада плазує перед московським патріархом, який прибув із далеко не пастирським візитом, коли Київському патріархатові вже погрожують ліквідацією московські попи. Ідеться не про патріарха Філарета і не про УПЦ КП, а про саму Незалежність.
Усі небайдужі, приходьте 28 червня до Володимирського собору, щоб пройти у Хресній ході до пам’ятника Володимиру–Хрестителю.
Божественна літургія у Володимирському соборі — з 10.00. Хода почнеться по літургії — після 12.00.
Твоя особиста участь і молитва — важливий внесок у розбудову Православної Української церкви і незалежної Української держави. Пам’ятай слова великого Гетьмана: «А за віру — хоч умріте! І вольностей бороніте!»
* * *
У зв’язку з винесенням судом заборон на проведення у Києві 25—28 липня акцій протесту та акцій на підтримку візиту московського патріарха, прес–центр Київської патріархії роз’яснює: судова заборона не може поширюватися на згаданий Хресний хід УПЦ КП, адже він не є ані акцією протесту, ані акцією на підтримку візиту московського патріарха. Хода проводиться на виконання рішення синоду від 14 травня про загальноцерковне відзначення Дня Хрещення Руси–України. Це свято у 2008 році указом Президента внесене до переліку державних свят. Київська патріархія завчасно подала до міськдержадміністрації всі необхідні документи та понад місяць тому отримала відповідні погодження.
Хресна хода, яку проводить Київський патріархат, не перетинається із заходами, які проводитимуть прибічники МП (молебень патріарха Кирила перед пам’ятником князю Володимиру відбуватиметься 27 липня, а заходи УПЦ КП — 28 липня, в час, коли московський патріарх перебуватиме у Лаврі).
Водночас Київська патріархія нагадує всім, хто має намір взяти участь у Хресній ході, про недопустимість використання символіки політичних партій. Можливим є використання лише релігійної символіки, а також, враховуючи державний статус свята, — символіки національно–державної.