Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Валерiй Ширяєв фолить на Томi Каллiо. (Фото РЕЙТЕР.)
Ішла середина третього періоду матчу Фінляндія — Україна. За рахунку 3:1 на користь скандинавів гра плинула в доволі спокійному руслі, але несподівано команда в жовто-синій формі активізувалася, можна сказати, пішла ва-банк. І, о диво, шайба після кидка Романа Сальникова влітає у ворота суперника! Здається, рахунок скорочено до мінімуму, вибухає радістю невеликий український фан-сектор, а разом з ним і майже всі інші прихильники хокею в заповненій на сто відсотків остравській «ЧЕЗ Арені», яка позавчора була здебільшого на боці українців. Але що це? Німецький рефері Шутц не зараховує шайбу!.. Він навіть відмовляється дивитися повтор епізоду. Проходить деякий час, поки суддівській бригаді таки вдається щось пояснити українським гравцям і заспокоїти їх. Як з'ясувалося вже після матчу, гол скасовано на підставі того, що Тимченко начебто атакував голкіпера фінів. Сам же Олег сказав, що навіть не торкався Маркканена, а фінський захисник навмисно заштовхував його на синій лід — до воротарської зони. Саме так бачив цю ситуацію і наш капітан Валерій Ширяєв, який спробував поговорити з рефері, але принциповий німець був невблаганним.
Загальновідомо, що на світових спортивних форумах не дуже люблять «маленьких», які тільки плутаються під ногами і заважають заробляти гроші фаворитам, тому функціонери часом дають негласну установку «сплавляти» їх. Того ж вечора автору цих рядків довелося дивитися дуже цікавий і видовищний поєдинок американців зі словаками на «ЧЕЗ Арені». В момент голу словака Павола Демітри його партнер перебував у тій самій зоні, що належить охоронцеві воріт, і, вочевидь, заважав американцеві Таю Конкліну стежити за подіями на майданчику. Але коли шайбу закидає зірка, на це ніхто не звертає уваги...
Описаний же вище момент став ключовим у зустрічі Фінляндія — Україна: наша команда заграла аж надто емоційно, і фіни її за це покарали, двічі технічно розібравшись на «п'ятачку» перед воротами Костянтина Симчука.
А починала свій другий матч на першості світу збірна України, наче згадуючи притаманний їй досі стиль гри, невід'ємною частиною якого, на жаль, є велика кількість порушень. І вже на 4-й хвилині нападаючий «Флориди» Оллі Йокінен відкрив рахунок, реалізувавши чисельну перевагу. Фінська осада продовжилася, і коли ще за кілька хвилин Симчук і Савицький не розібралися, кому дістанеться шайба за воротами, капітан фінів оформив дубль, уразивши незахищену сітку. Запахло розгромом... Тому дуже вчасним став гол у більшості Вадима Шахрайчука: центрфорвард московського «Динамо» красивим пострілом у «дев'ятку» відкрив рахунок українським шайбам на ЧС у Чехії.
Загалом, наші хокеїсти, як і в першій зустрічі, свідомо віддали ініціативу супернику, діючи від оборони і сподіваючись впіймати за хвіст птаха щастя в контратаці. І ледь не зловили, коли Олег Тимченко виїхав назустріч з Юсi Маркканеном, але не зміг влучити у ворота.
Перевага скандинавів практично в усіх компонентах гри була беззаперечною, але ж відомо: краще, коли вона відображається на табло. «Жовто-сині» здаватися без бою не збиралися і билися на майданчику іноді в прямому сенсі слова. Остроушко та Рууту отримали по 2 хвилини штрафу за спробу з'ясувати стосунки, а Варламов — 10 хвилин за суперечки з арбітром. Зауважимо, що німець Шутц судив дуже суворо, але, як сказав після матчу Валерій Ширяєв, процентів 70-80 порушень справді мали місце, і це вкотре підкреслило наше болюче місце — схильність до грубощів.
У другому періоді ще одну можливість зрівняти рахунок втратив Цируль. Залишений без нагляду на п'ятачку перед воротами фінів, Дмитро не зміг влучити по шайбі, яка стрибала по льоду. Після цього фіни взялися за справу серйозно, і Симчуку довелося працювати на повну потужність. Слід зауважити, що цей матч українцям ледь не довелося грати в шість захисників замість заявлених восьми. Так і не оговтався від травми спини Андрій Срюбко, а Геннадію Разіну, чий лікоть ще зранку нагадував велику гулю, викачали з руки чимало рідини, і питання його участі у матчі вирішилося безпосередньо перед виходом на лід. Можливо, з цих причин наші захисники чимало помилялися. Але фатальною стала неточна передача у своїй зоні нападаючого Шахрайчука. Хокеїсти Суомі перехопили шайбу і швидко вивели свого гравця на кидок. Костя Симчук вкотре врятував, але втратив при цьому ключку і вже нічого не зміг вдіяти з пострілом упритул Пелтонена. Закінчилася ж друга третина матчу бійкою, в якій узяли участь по декілька гравців кожної з команд, але судді визначили винним знову українця — дві хвилини отримав 40-річний асистент тренера Ширяєв.
Останній період наші хокеїсти розпочали, за неприємною традицією, знову вилученням, тому шансів щось зробити у нападі до епізоду, описаного на початку статті, в них так і не було. В цілому ж заключну 20-хвилинку підопічні Олександра Сеуканда провели значно активніше, ніж попередні дві, навіть були проміжки часу, коли володіли ініціативою. А одного разу українці спромоглися завершити атаку небезпечним кидком, граючи в меншості. Після фінальної сирени глядачі аплодували характеру наших хлопців, а фан-сектор, підтриманий у перерві навіть співробітниками нашого посольства в Чехії, скандував: «Молодці!».
Підсумовуючи, зауважимо, що наші таки навчилися грати в захисті з фінами, не пропускаючи по дев'ять шайб за гру (як на минулорічній першості), але майстерності зіграти 0:0 усе ж не вистачає, тому б непогано було спробувати якось налагодити атакуючі дії. Це дуже знадобиться в наступних матчах, зокрема в середу проти американців, коли вирішуватиметься доля останнього місця в групі В. Щоб не потрапити до числа аутсайдерів, тобто на межу вильоту з «вищої ліги», треба вигравати...
На післяматчевій прес-конференції було помітно, що Раймо Сумманен, для якого цей чемпіонат дебютний у ролі головного тренера збірної Фінляндії, справді схвильований:
— Я просто щасливий. Обіграти українців було нелегкою справою, вони виявилися дуже непоступливою і жорсткою командою.
Слово наставнику українців Олександру Сеуканду:
— Ми переглянули попередню зустріч фінів на чемпіонаті (виграш у США — 4:2. — Авт.), дивилися відеозаписи їхньої гри на минулорічній першості. Напередодні провели спеціальне тренування, де готувалися саме до гри з командою Фінляндії, але всього цього замало, щоб протистояти на рівних збірній такого рівня. До того ж, проводячи стільки часу на лаві штрафників, важко розраховувати на позитивний результат. Коментувати ж дії рефері не бачу ніякого сенсу. Загалом, сьогодні ми билися фактично на межі можливостей, тому я думаю, нам не соромно дивитися у вічі нашим уболівальникам.
Вадим Шахрайчук, нападаючий збірної України:
— Нам дуже важко даються голи на чемпіонаті, тому, звичайно, приємно було відзначитися. Шкода, що ця шайба нам не допомогла. Ми заробили дуже багато штрафу — здається, це спадок радянської системи, коли постійно чіпляєш суперника рукою чи ключкою, а тут усе карається миттєво. Об'єктивно ж фінська команда потужніша за нашу, ми перебуваємо, можна сказати, на різних полюсах. Фізичний стан у нас уже трохи кращий, ніж у першому матчі, бо вже трохи звикли до умов цієї арени: м'який лід, жарко, важко дихати. Спробуємо створити сенсацію в матчі з командою США, хоча це буде складно зробити, але іншого вибору в нас немає. Не хотілося б битися за виживання. Але в будь-якому випадку намагатимемось відстояти честь держави.
Костянтин Симчук, воротар збірної України:
— Сьогодні фіни були сильнішими за нас чи не в усіх компонентах гри, тому нам довелося серйозно працювати, і втома не могла не датися взнаки. Ми дещо відійшли від плану на гру, тому і з'явилися помилки, вилучення. Визнаю свою помилку при другій шайбі в наші ворота — я не розібрався як слід в епізоді (при цьому Сеуканд зазначив, що Симчук гратиме весь турнір «першим номером», поки в нього вистачатиме сил. — Авт.).
Можна сказати, що момент із незарахованою шайбою став переломним у грі. Якби рахунок змінився на 2:3, у нас би з'явилися додаткові сили.
Фінляндія — Україна — 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
26 квітня. Острава, «ЧЕЗ Арена». 9200 глядачів
Шайби: 3:14 Йокінен (Калліо, Сало, більш.) — 1:0; 7:19 Йокінен (Пелтонен, Калліо) — 2:0; 9:14 Шахрайчук (Варламов, Ширяєв, більш.) — 2:1; 32:01 Пелтонен (Калліо) — 3:1; 53:12 Пір'єта (Пярссінен, Мантіла, більш.) — 4:1; 58:26 Капанен (Пярссінен, Хентунен) — 5:1.
Штраф: 8-32
Кидки: 53-11 (19-4, 21-2, 13-5)
Рефері: Ріхард Шутц (Німеччина)
Результати матчів на чемпіонаті світу за 26-те та 27 (день) квітня
Прага
Група А
Чехія — Казахстан — 7:0 (5:0, 0:0, 2:0)
Німеччина — Латвія — 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)
Турнірне становище:
І В Н П Ш О
1. Чехія 2 2 0 0 10-1 4
2. Німеччина 2 1 1 0 5-3 3
3. Латвія 2 0 1 1 2-4 1
4. Казахстан 2 0 0 2 2-11 0
Група D
Канада — Франція — 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
І В Н П Ш О
1. Австрія 2 1 1 0 8-2 3
2. Канада 2 1 1 0 5-2 3
3. Швейцарія 1 1 0 0 6-0 2
4. Франція 3 0 0 3 0-15 0
Острава
Група В
Фінляндія — Україна — 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Словаччина — США — 3:3 (1:0, 2:3, 0:0)
І В Н П Ш О
1. Фінляндія 2 2 0 0 9-3 4
2. Словаччина 2 1 1 0 5-3 3
3. США 2 0 1 1 5-7 1
4. Україна 2 0 0 2 1-7 0
Під час проведення будь-якого визначного заходу навколо відбуваються як події, що стосуються його безпосередньо, так і ті, що ним викликані. Пропонуємо вам добірку найцікавiших «навколольодових» новин чемпіонату світу з хокею.
У перший день чемпіонату в збірній Канади відбулася зміна головного тренера. У наставника команди Джоела Кіневілля виявили проблеми зі здоров'ям, і його було госпіталізовано з діагнозом... «виснаження». Вже наступного дня він залишив лікарню і повернувся додому з дозволу лікарів. Функції керівництва збірною покладено на наставників «Анахайма» Майка Бебкока та «Нью-Йорк рейнджерс» Тома Ренні.
* * *
В аналізі крові нападаючого збірної Росії Сергія Зінов'єва виявлено вміст маріхуани, тому хокейне керівництво наших північних сусідів напередодні старту чемпіонату світу терміново відзаявило гравця казанського «Ак барса».
* * *
Незважаючи на просто шалені заходи безпеки на аренах, вгледіти за всім господарям не завжди вдається. Так під час матчу Фінляндія – США на трибуні, яка роз- ташована за кілька метрів від місць для почесних гостей Міжнародної федерації хокею, спалахнула справжня бійка між глядачами. Участь у ній взяли «свої» — близько десяти чехів та словаків. Відбувся фактично цілий боксерський раунд (хвилини 2-3), поки нарешті знайшлися охоронці й при- пинили неподобство. За цей час сусідній сектор значно спорожнів, бо перелякані офіційні особи терміново накивали п'ятами.
* * *
Безпосередньо перед поєдинком збірної Словаччини з Україною кілька гравців команди наших суперників поскаржилися на те, що їм заважали... власні фанати. Справа в тім, що на 200-метровому шляху хокеїстів до арени їх очікувало чимало прихильників із проханнями про автограф, і це заважало спортсменам сконцентруватися на грі.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>