Побоюючись вибуху та поширення нової епідемії атипового запалення легенів (SARS), медичні органи Пекіна перевели на карантинні умови утримання в лікарнях чи домашніх умовах більше 600 осіб, повідомила вчора агенція «Франс Пресс». Йдеться передусім про тих, хто так чи інакше пов'язаний з Пекінським науково-дослідним інститутом, де вивчалися віруси SARS. Жорсткий карантин Китай вирішив застосувати у зв'язку з наближенням травневих свят (Першотравень святкується у цій країні як День праці), коли в столиці відбуваються масові народні гуляння.
Китайська влада повідомила минулого тижня, що вчений з розташованого у Пекіні Інституту вірусології заразився атиповою пневмонією під час вивчення вірусу цього захворювання, а від нього інфекцію підхопили мати науковця та медсестра, яка доглядала за ним у шпиталі. Мати дослідника вже померла, а медсестра та її родичі й особи, що з нею контактували, мають симптоми SARS.
Загалом у Китаї виявлено шість осіб з підозрою на атипову пневмонію. Йдеться не лише про Пекін, а й про розташовану за тисячу кілометрів на південь від столиці провінцію Аньхой, де на карантині перебувають щонайменше 133 особи.
У зв'язку з новим поширенням хвороби, на яку минулого року в Китаї захворіли 8 тисяч осіб (800 з них померли), Інститут вірусології зачинено. Ведеться слідство, як могло статися нове поширення хвороби і хто ще мав контакти з працівниками інституту.
ДО РЕЧІ
В Україні вирішили убезпечитися від можливого потрапляння вірусу нетипової пневмонії на нашу територію. Заступник головного державного санітарного лікаря України Сергій Бережнов відправив листа в області, керівникам прикордонного та транспортного відомств із настановою посилити контроль у пунктах пропуску через державний кордон. Такі заходи, нагадаємо, вже застосовувалися в нашій країні, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів від 6 червня 2003 року, коли світ зазнав першої атаки вірусу нетипової пневмонії.