По 22 хвилини тривають уроки у львівських школах Франківського та Залізничного районів. Освітяни цих шкіл розпочали тиждень із пікетів районних адміністрацій, вимагаючи виплатити їм кошти, передбачені статтею 57 Закону «Про освіту». Нині у міських судах розглядаються позови львівських учителів на суму понад 14 мільйонів гривень стосовно цих виплат. Однак, незважаючи на рішення судів на користь освітян, кошти їм виплачують дуже повільно, адже в бюджетах виконавчих органів влади районів не передбачено грошей для 57-ї статті. Про це з мітингуючими говорив голова Франківської райдержадміністрації Василь Дзера, який визнав, що вимоги вчителів справедливі, але їхнє питання має вирішувати міський бюджет.
Натомість голова Вільної профспілки освіти та науки Львова Андрій Соколов вважає, що до акції неповних уроків потрібно залучати якомога більше вчителів, щоб влада відчула вагомість та значимість освітянської акції і знайшла кошти для педагогів. Тим більше що через місяць-другий для багатьох освітян розпочнуться канікули. А що за відпочинок без повноцінної плати за роботу?
А от чиновники (керівники районних відділів освіти) фіксують усі урiзані уроки, які проводять учителі. Якщо суди визнають, що скорочені уроки були неправомірні, вчителям не заплатять половини їхньої і так мізерної платні.
П'ятеро працівників шкіл на чолі з головою незалежної профспілки вчителів Франківського району Марією Перепуст навіть вдалися до крайнощів — розпочали голодування біля Франківської райдержадміністрації і готові домагатися своїх вимог до останнього.
У четвер, коли має відбутися сесія міськради, вчителі планують вийти до її стін зі своїми пікетами та вимогами.