Зараз дитячі каруселі більше асоціюються не з розвагами і відпочинком, а з постійними повідомленнями про загибель чи травми на атракціонах. Чого варта нещодавня подія в Москві: в парку культури та відпочинку Ліанозово травмувались відвідувачі атракціону «Сюрприз». В Україні й своїх «сюрпризів» вистачає. Загалом з початку сезону тільки на Донеччині сталося три НП у лунапарках. Нагадаємо, у Краматорську з атракціону «Сюрприз» на повному ходу випала 27-річна відвідувачка. Для неї розвага з вітерцем закінчилася переломом хребта. А в Маріуполі стався дещо комічний випадок: батька з сином просто забули у кабінці «чортового колеса». Учора «УМ» писала й про трагедію у Донецьку: на «Автодромі» загинула 20-річна дівчина. Під час руху по майданчику її шарф потрапив до механізму картингу, внаслідок чого дівчина задушилася. Можливо, цей випадок не отримав би належної правової оцінки, якби не втручання прокуратури Ворошиловського району Донецька. Саме співробітники прокуратури зобов'язали територіальне управління Держнаглядохоронпраці у Донецькій області провести розслідування технічного стану атракціонів. Учора Генеральна прокуратура України вирішила, з огляду на наближення сезону відпусток та шкільних канікул, провести серйозну перевірку технічного стану всіх українських атракціонів.
За повідомленням прес-служби Генпрокуратури, відомство вже найближчим часом активізує наглядову роботу за додержанням законів, спрямованих на безпеку громадян.
Тим часом українські атракціони вже почали приймати перших гостей. У найстарішому київському парку «Нивки», що має у своєму арсеналі 15 каруселей (більшість з яких — «пенсійного» віку), кажуть, що до перевірки готові. «Ми щороку проходимо техогляд перед відкриттям сезону, — розповідає генеральний директор парку «Нивки» Анатолій Легенький і показує папірці — висновки комісії, — «обстеження» наші каруселі витримали достойно. Лише «косметичні» зауваження, жодних порушень не виявлено». Під час техогляду, до речі, за допомогою спеціальної техніки просвічують метал (аби не було тріщин чи «сухості» конструкцій) та перевіряють електроприлади.
Є у «Нивках» і сумнозвісна карусель «Сюрприз» — покататися на ній можна буде, за словами Анатолія Олександровича, вже після травневих свят. «От тільки сидіння доведемо до ладу, — каже гендиректор парку, — а то 32 алюмінієві спинки поцупили «металісти»». До речі, мисливці за металом і не таке можуть утнути — відкрутити якусь «життєво важливу» гайку чи відірвати «фрагмент» каруселі. «Усе це ми контролюємо, — запевняє пан Анатолій, — щоп'ятниці випробовуємо атракціони: кладемо на сидіння подвійну вагу — мішки з піском — і прокручуємо 30 хвилин. Наші інженери перевіряють техніку й заносять зауваження у спеціальний «бортовий» журнал, потім недоліки усуваємо. Окрім того, щодня перед початком роботи оператори вхолосту крутять свої каруселі, оглядають їх. На ніч атракціони фіксують, а взимку — консервують, аби ніхто самовільно на них не гойдався».
Серед найнебезпечніших у парку «Нивки» атракціони «Ромашка» та «Сюрприз» (до речі, коштують такі «цяцьки» у середньому 80 тисяч доларів). Цим каруселям уже по 15 років, але працюють вони, за словами Анатолія Олександровича, безвідмовно, і нещасних випадків тут ніколи не було. Головне, мовляв, усе тримати під контролем.