У неділю в Австрії відбулися парламентські вибори. За найвищу державну посаду на батьківщині вальсів та найкращої в світі кави змагалися міністр закордонних справ, 55-річна Беніта Ферреро-Вальднер з правлячої Австрійської народної партії та висуванець опозиційних соціал-демократів, колишній голова Національної Ради (нижньої палати парламенту), 65-річний Хайнц Фішер. Теперішній голова держави Томас Клестіль закінчує свою другу шестирічну каденцію і не має права обиратися втретє. Хоча президент в Австрії обирається шляхом всенародного голосування, але він має обмежені, швидше церемоніальні повноваження. Та все ж цього разу перед шістьма мільйонами виборців країни вимальовувалася виразна виборча інтрига. У разі перемоги Ферреро-Вальднер уперше в історії Австрії президентом стала б жінка, бо останньою представницею прекрасної статі, яка правила Австрією (Австро-Угорщиною), була імператриця Марія Терезія. У разі перемоги Фішера вперше за останні 18 років у президентське крісло сів би представник лівої опозиційної партії.
Австрійці віддали перевагу «лівому чоловіку», а не «правій жінці». Хайнц Фішер набрав 52,41 відсотка голосів виборців, а Беніта Ферреро-Вальднер здобула підтримку 47,59 відсотка виборців. Бі-Бі-Сі повідомляє, що «велику свиню» пані Ферреро-Вальднер підклав сумнозвісний лідер радикальної правої Партії свободи Йорг Хайдер, який заявив, що він та його політична сила підтримують саме її. Така «підтримка» лише зашкодила кандидатці, відвернула від неї частину виборців.Відразу після оприлюднення державним телеканалом ORF результатів виборів канцлер Австрії Вольфганг Шюссель звернувся до пані Ферерро-Вальднер з проханням продовжувати очолювати австрійську дипломатичну службу.
Новий президент Австрії Хайнц Фішер є, як і його суперниця на виборах, правником за освітою. З посади спікера парламенту він пішов 2002 року тому, що соціал-демократи втратили позиції найсильнішої парламентської фракції.