«Тисячовесна» прийшла. Як 4 мільярди платників податків розподілятимуть для створення фільмів і серіалів
В Україні стартувала велика державна програма «Тисячовесна». >>
Завбачлива стара Європа вирішила діяти за старим перевіреним принципом — «готуй санчата влітку!». Позавчора Рада Євросоюзу на засіданні у Люксембурзі ухвалила рішення надати Україні макрофінансову допомогу в розмірі 500 млн. євро. Раніше, ще 18 травня, виділення цих коштів — як допомогу Україні під час фінансової кризи — схвалив Європарламент. Президент Європарламенту Єжи Бузек трохи привідкрив таємниче формулювання «подолання кризи»: гроші нададуть Україні для підтримки реформ (?!) в енергетичному секторі: забезпечення газового транзиту на Захід, а також погашення наших зобов’язань за газовими платежами — перед Росією. Позику планується надати двома траншами.
Єврокомісія, дбаючи про свої інтереси, була досить лояльною — кредит надали на 15 років. Утім деякі експерти вважають, що кредит можуть використати на зовсім інші цілі — насамперед на погашення дефіциту бюджету. «Конструктивне й структурне використання наданих європарламентаріями коштів може якісно вплинути на економічну стабілізацію в Україні, збільшити її платіжний баланс», — повідомив «УМ» заступник директора Інституту світової економіки Валерій Новицький. Але водночас експерти зазначають, що це можливо лише за умови, що фінансові вливання підуть на вирішення проблем реального сектору, а не застигнуть на позначці макроекономічної стабілізації.
Можна сподіватися, що добра воля європейських депутатів вплине також на точку зору Міжнародного валютного фонду: нині ця структура вирішує, чи надавати Україні новий кредит. «Цілком імовірно, що люксембурзьке рішення сприятиме згоді МВФ», — сказав «УМ» директор Центру політичного й економічного аналізу Олександр Кава. Натомість Валерій Новицький не вбачає зв’язку між рішеннями європейців та заокеанських донорів.
Німецький фонд захисту клімату — інституція, створена за ініціативою міністерства охорони довкілля цієї країни — даватиме кредити українцям. Німецький уряд планує протягом наступних п’яти років залучити до Фонду захисту клімату 500 мільйонів доларів. 100 мільйонів — гроші уряду та державного банку, решта — кошти інвесторів. Одне з провідних місць у німецькій програмі кредитування займає саме Україна — поряд із Бразилією, Індією, Китаєм як держава з перехідною економікою, в якій швидко зростає рівень використання енергоносіїв, відповідно — шкідливих викидів у атмосферу.
Підприємці отримуватимуть гроші для того, щоб мати змогу модернізувати систему виробництва тощо, а також — зменшувати негативний влив на екологію. Скажімо, гроші даватимуть господарям старих будинків, у яких зламалася система опалення.
«Використання німецької продукції не буде умовою надання кредиту. Але, як вам відомо, Німеччина — один з лідерів у енергоощадливих технологіях. Отже, висока вірогідність того, що клієнти використовуватимуть саме німецькі технології», — дипломатично сформулював тезу про істинні причини зацікавлення німців речник державного банку «КФВ» Вольфґанґ Швайкгардт.
В Україні стартувала велика державна програма «Тисячовесна». >>
У Миргороді на Полтавщині відбувся другий з серії регіональних діалогів між Урядом та бізнесом щодо адаптації аграрного сектору до стандартів ЄС, ініційованих віцепрем?єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. >>
Сили оборони України отримають від Швеції сучасні системи протиповітряної оборони Tridon Mk2 – ці комплекси допоможуть ППО України у боротьбі з «шахедами» та іншими повітряними загрозами. >>
Про співпрацю, щоб дати більше безпеки й можливостей для розвитку держав, домовилися Президент України Володимир Зеленський і Президент Сирії Ахмед аш-Шараа. >>
В «УМ» від 30 серпня 2023 р. під заголовком «В одну річку двічі не ввійдеш» автори статті обґрунтовували ідею недоцільності відродження Каховського гідровузла в попередніх розмірах. >>
Загін з обслуговування нафтогазового комплексу та ліквідації нафтогазових фонтанів Головного управління ДСНС України в Полтавській області отримав від міжнародних партнерів два автомобілі комбінованого гасіння. >>