Велика політична гра. Чи просив Трамп Зеленського про допомогу у Перській затоці?
Президент Володимир Зеленський втягує країну в чужу війну на Близькому Сході. >>
Національна спілка журналістів закликає відмінити наказ голови Держкомтелерадіо про звільнення Віктора Набруска з посади президента Національної радіокомпанії України. У Спілці переконані, що формальна причина звільнення — закінчення строку контракту — не означає, що людину автоматично слід усунути з посади: «для цього повинні бути вагомі аргументи».
«Яку мету переслідували організатори звільнення Віктора Набруска з посади — треба запитати у них. Але зрозуміло одне: жодних демократичних принципів при цьому (кадровому рішенні) дотримано не було — чиновники застосували звичний їм волюнтаристський, авторитарний метод», — йдеться в учорашній заяві секретаріату.
НСЖУ нагадує, що за часів президентства Набруска НРКУ «стала найпотужнішим державним засобом масової інформації, послідовним провідником державної політики, спроможним не вдаватися у політичні розбірки, а об’єктивно і неупереджено служити інтересам багатомільйонної аудиторії слухачів».
Спілка журналістів висловлює жаль, що нова влада дотримується авторитарної політики в інформаційній сфері загалом. Адже подібним чином призначалося й керівництво Національної телекомпанії України: без консультацій із колективом та журналістським середовищем.
НСЖУ звертає увагу Президента, Голови Верховної Ради, Прем’єр–міністра на ситуацію, яка склалася в колективах Національної теле– та радіокомпаній (на профспілкових зборах НТКУ більшість делегатів висловили недовіру президентові компанії Єгору Бенкендорфу).
На захист Віктора Набруска стали й десятки діячів зі сфери культури: Герої України, народні артисти, лауреати державних премій тощо. «Завдяки Віктору Набруску НРКУ вирізняється з–поміж інших радіокомпаній традиційно високою культурою українського мовлення, активною пропагандою державної мови», — йдеться у зверненні інтелігенції на адресу Віктора Януковича. Заяву, зокрема, підписали Борис Олійник, Іван Драч, Дмитро Гнатюк, Анатолій Паламаренко, Михайло Слабошпицький та інші.
За даними «УМ», у владних колах розглядають дві кандидатури на майбутню посаду президента НРКУ: колишнього прес–секретаря Януковича Тараса Аврахова та одіозного В’ячеслава Піховшека.
Президент Володимир Зеленський втягує країну в чужу війну на Близькому Сході. >>
У центрі Європейського Союзу вже багато років існує політична загадка, яка дедалі більше нагадує нервову проблему для Брюсселя. >>
У лютому 2026 року безпілотники ЗСУ уразили 105,2 тис. цілей російських загарбників, чверть із них - на рахунку угруповання Сил безпілотних систем. >>
До суду скерована справа про вбивство народного депутата України та колишнього Голови Верховної Ради Андрія Парубія >>
Світ злітає з котушок. Однак нам болить наша земля. >>
Коли президент Азербайджану залишає запис у жалобній книзі верховного лідера Ірану — етнічного азербайджанця, здається, що історія двох Азербайджанів ось-ось замкнеться в коло. >>