Усе своє життя революційний лідер Ернесто Че Гевара боровся з корумпованими капіталістичними елітами, а тепер, після його смерті, вони будуть заробляти гроші на його легенді. Як повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс», Аргентина, Куба та Болівія домовилися відкрити спільний туристичний маршрут Caminos del Che («Шлях Че»). За словами заступника міністра туризму Болівії Марко Антоніо Передо, під час подорожі цим маршрутом туристи зможуть побачити місця, де народився, боровся та загинув легендарний Че.
До аргентинської частини маршруту входять, зокрема, місто Росаріо, в якому майбутній революціонер з’явився на світ, плантації мате в місцевості Місьйонес, що належали його родині, та місця, куди молодий студент факультету медицини Гевара часто заїздив на мотоциклі.
1956 року Гевара перебрався на Кубу, де разом із братами Кастро організував революцію. А після її перемоги зрештою опинився в Болівії, де очолював партизанську боротьбу. Тут «революційний» туристичний маршрут пролягатиме через місто Ла Ігера, в якому його вбили 1967 року, а далі — до Валле Гранде, де команданте поховали після розстрілу. 1977 року останки революціонера було ексгумовано та перепоховано на Кубі.
Міністри туризму трьох країн заперечують звинувачення в «комерціалізації» пам’яті про Че Гевару та його спадщини. «Він не є продуктом на продаж. Подорож цим шляхом змінила Гевару, тож її повторення може також змінити туристів», — каже організатор аргентинської частини шляху Дієго Конка.
Інтерес до Че у Латинській Америці зріс у зв’язку з відзначенням 200–ї річниці низки революцій, які привели до незалежності від Іспанії. Влада Болівії та Аргентини намагається зробити з Че одну з ікон «боротьби за незалежність». Під час святкувань із нагоди ювілейної річниці незалежності Аргентини президент цієї країни Крістіна Фернандес де Кіршнер особисто повісила портрет Гевари, подарований Раулем і Фіделем Кастро, в Галереї патріотів Латинської Америки.