Князь проти олігарха

22.04.2004
Князь проти олігарха

Клод Макелеле на колінах разом із «Челсі». (Фото РЕЙТЕР.)

      Напередодні першого півфінального матчу Ліги чемпіонів у Монте-Карло тренер «Челсі» Клаудіо Раньєрі не витримав чуток про своє звільнення і дав інтерв'ю іспанській газеті «Марка». Суть його в тому, що господар клубу Роман Абрамович дав наказ виграти Лігу. Натомість російський олігарх абсолютно нічого не тямить у футболі. Думає, що скупив дорогих гравців і відразу все на світі виграє. У цьому контексті варто нагадати, що звільнити італійця за підсумками сезону та взяти до «Челсі» іменитішого тренера Абрамович пообіцяв навіть у разі перемоги «синіх» у Лізі чемпіонів.

      Наскільки зараз емоційно розкутий Раньєрі, можна зробити висновок і з його післяматчевого коментаря: «Після цієї поразки шанси «Челсі» на вихід у фінал — 20 відсотків проти 80. Нам неймовірно важко буде забити хоча б два м'ячі «Монако» у повторній зустрічі, хоча ми й докладемо всіх зусиль для цього. Я помилився тактично, зробивши саме такі заміни (коли випустив Хассельбайнка) і зігравши у три форварди. Ми захопилися індивідуальними діями і не контролювали гру. У поразці немає провини гравців, це винятково мій прорахунок». У принципі, рідкісні для тренера відверті слова відповідають дійсності. Команди розпочали гру досить обережно. Першими ризикнули господарі — й відразу відкрили рахунок — після штрафного з лівого флангу блискуче пробив головою хорват Дадо Пршо. «Челсі» ж відігрався не без допомоги арбітра, який не помітив офсайд у Паркера, і той «транзитом» через Гудйонсена доставив м'яч Креспо. Аргентинцеві важко було не забити з семи метрів. Після цього англійці володіли ініціативою до перерви, проте це справді більше нагадувало демонстрацію техніки і до реальних загроз не привело.

      Здавалося, все буде за планом лондонських «багатіїв» і в другому таймі. Особливо коли арбітр, швейцарець Урс Майєр, після обопільно грубої сутички показав червону картку лише грецькому монегаскові Андреасу Зікосу. Утім самовпевненість «поліцейських» до добра не довела. Щось подібне ми бачили і в Україні на початку весни, коли «Дніпро», залишившись у меншості, забив переможний м'яч «Шахтареві». «Монако» перевершив сам себе, організувавши аж два голи, один з яких — в активі іспанця Фернандо Морієнтеса, а другий — Шабані Нонда, котрий відзначився першим же дотиком до м'яча після виходу на заміну на 83-й хвилині. В цьому випадку, до речі, очевидна провина резервного голкіпера гостей Амброзіо.

      «Челсі» був не готовий до таких подій — «мільйонери» навіть не спромоглися організувати щось подібне до штурму. Команда з маленького князівства, яку активно підтримував на трибуні стадіону «Луї ІІ» князь Альберт, заслужено перемогла і близька до того, щоб із третьої спроби потрапити у фінал найпрестижнішого єврокубкового турніру. В 1994 році монегасків у півфіналі зупинив «Мілан», а у 1998-му — «Ювентус». Наставник «Монако» Дідьє Дешам визнав: «Ми за один крок від здійснення мрії. Ця перемога є видатним результатом, і на наступну гру ми їдемо з чудовими шансами на вихід у фінал. Мої хлопці продовжували гостро атакувати навіть тоді, коли рефері залишив нас у меншості. Особливо відзначив би Морієнтеса, який показав себе справжнім лідером і повів за собою партнерів».

 

«Монако» — «Челсі» — 3:1

      Голи: Пршо, 17; Морієнтес, 78; Нонда, 83 — Креспо, 22

      Вилучення: Зікос, 53 («М»)