Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Більше місяця Кабінет Міністрів розробляв Держпрограму соціального та економічного розвитку країни на цей рік, яку Верховна Рада позавчора 248 голосами «за» ухвалила в цілому. Програма складається з трьох блоків, у яких оцінені минулорічні тенденції економічного розвитку, перелічені термінові антикризові заходи Кабміну та розписані пріоритети соціально–економічної політики на цей рік.
Згідно з ухваленим документом, уряд ставить своїм завданням номер один «вивести економіку із загрозливого фінансового стану, відновити інвестування економіки і співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями». Одночасно Кабмін має намір вжити низку заходів, спрямованих на боротьбу з бідністю.
Серед пріоритетів — оздоровлення банківської системи і стимулювання припливу інвестицій: цьогоріч Кабмін планує збільшити обсяг прямих іноземних інвестицій на 5 мільярдів доларів.
Програма передбачає поліпшення фінансової стійкості паливно–енергетичного комплексу. Йдеться, зокрема, про відмову від бюджетних дотацій НАК «Нафтогаз», оптимізацію фіскального навантаження та зменшення дефіциту Пенсійного фонду.
Окрім вищепереліченого, уряд назвав свої пріоритети в соціальній політиці та гуманітарній сфері. А також у забезпеченні умов для подальшого соціально–економічного зростання, розвитку реального сектора економіки та регіональної політики.
У програмі експерти Кабміну також презентували основні прогнозні макропоказники розвитку країни. Зокрема, «утримання індексу споживчих цін на рівні до 9,7 відсотка», «зменшення амплітуди річних коливань курсу національної валюти» та утримання держборгу відносно ВВП «на безпечному рівні».
«Парадокс полягає в тому, що програма залишилася без жодної згадки про підтримку української мови та української культури, натомість розписані заходи, що стосуються підтримки мов національних меншин», — помітив заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко.
Ще сумнішим, на думку віце–спікера, є те, що частина його поправок, які були відхилені коаліцією та урядом, — це «дослівне цитування статті 10 Конституції України, яка зобов’язує владу забезпечувати розвиток української мови».
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>