ЄС дарує Києву півмільярда євро
Учора Європейський парламент у Брюсселі схвалив рішення виділити Україні 500 млн. євро як допомогу під час фінансової кризи. Президент Європарламенту Єжи Бузек назвав Україну «близьким стратегічним партнером Європейського Союзу» і відзначив, що «ЄС допомагає мобілізувати фінансову допомогу для підтримки реформ українського енергетичного сектору, включаючи розвиток збалансованого рішення щодо середньострокового газового транзиту та зобов’язань, згідно з газовими платежами». За словами Бузека, у плані макроекономічної допомоги «ЄС може зробити свій внесок в економічну стабілізацію, якщо головні політичні сили в Україні гарантують політичну стабільність і встановлять широкий консенсус щодо ретельної імплементації необхідних структурних реформ».
МВФ відзначає прогрес
Міжнародний валютний фонд відзначив «значний прогрес» у переговорах з Україною про кредит у 19 мільярдів доларів. «У нас ще є спірні питання навколо консолідації податків і банківської реформи», — зазначив позавчора постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр.
Цього тижня очікується прибуття в Україну місії МВФ, яка проаналізує можливість уряду виконати параметри держбюджету.
Позиція Львівської облради
Львівська обласна рада не змогла висловити недовіру главі облдержадміністрації, «регіоналу» Василю Горбалю. За проект відповідного рішення вчора на сесії проголосували 58 депутатів (необхідно — 61). При цьому три бюлетені визнали недійсними, повідомляє «Інтерфакс–Україна».Відтак рішення про політичну ситуацію в Україні ухвалено без цього пункту. Депутати облради вимагають від Верховної Ради, проведення позачергових виборів у парламент, а також підтримують ініціативу з оголошення імпічменту Президенту Януковичу через підписання угод із РФ у Харкові.
Акції кримських татар
За різними оцінками, від 8 до 12 тисяч кримських татар учора взяли участь у маніфестаціях та траурному мітингу в Сімферополі з нагоди 66–х роковин депортації кримськотатарського народу. Серед гасел — «Вимагаємо повномасштабної реабілітації кримськотатарського народу!», «Відновлення освіти кримськотатарською мовою — порятунок від асиміляції», «Ні військовим базам у Криму», «Корінні народи мають право на самовизначення». У резолюції мітингу, зокрема, зазначили: «Необхідно терміново скликати під егідою міжнародних та європейських організацій міжнародний форум з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй батьківщині (у Криму) і забезпечення його безпеки та гарантій розвитку в Україні».
Відділ кадрів
Віталій Докаленко — екс–керівник телеканалу «Тоніс», який також тривалий час був президентом НТКУ, — вчора став генеральним продюсером групи каналів «1+1». Відтак телегрупа олігарха Ігоря Коломойського розпочала організаційні зміни, повідомляє прес–служба «1+1». Свою нову посаду Докаленко суміщатиме з нинішньою — генерального директора телеканалу «Сіті», що теж є частиною групи Коломойського.
Метаморфози сина Герман
На сайті Міністерства з надзвичайних ситуацій син Ганни Герман Микола Коровіцин, котрий обіймає посаду заступника міністра, змінив прізвище. Як помітив «Обком», тепер Микола — Герман, аби чіткіше простежувався зв’язовк із високопоставленою матір’ю, заступником голови адміністрації президента. Коровіцин — прізвище першого чоловіка пані Ганни, Миколиного батька.