НОВИНИ ПЛЮС

13.05.2010

«Дайте мені десять гектарів»

МінАПК виступає за скасування мораторію на продаж сільгоспземель. «Без цього кроку ми не зможемо сформувати стійкий розвиток ринку землі», — вважає міністр аграрної політики Микола Присяжнюк. На його думку, ринок сільгоспземель — один з основних пріоритетів реформування галузі поряд із сектором рослинництва, свинарства і молочного скотарства. «Ми створимо державний іпотечний банк сільгоспземель», — повідомив він.

Як відомо, Президент Віктор Янукович також не проти скасувати мораторій. Однак за умови створення системи держконтролю за її використанням. Нагадаємо, 22 грудня 2009 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення до 2012 року.

Свіжі овочі — засіб проти інфляції

Уперше з 2006 року в Україні була відзначена дефляція — у квітні вона становила близько 0,3 відсотка, повідомляють на сайті Міністерства економіки України. Основною її причиною експерти вважають сезонне зниження цін на більшість товарів продовольчої групи.

За підрахунками міністерських експертів, ціни на молоко у квітні порівняно з березнем знизилися на 4%, яйця — 4,2%, фрукти — 2,2%, овочі — 2,1%. Водночас «другий місяць поспіль на внутрішньому споживчому ринку спостерігається зниження ціни на цукор (на 6,5% у квітні, 3,9% у березні)».

Також, зазначають у Мінекономіки, в очікуванні гарного врожаю зернових у квітні спостерігалася тенденція уповільнення зростання цін на хліб і хлібопродукти, які збільшилися лише на 0,7% (2,1% у березні і 3% у лютому).

Солодкий товар потребує обліку

Великого дефіциту цукру в Україні цього року не буде — впевнені урядові експерти. «На сьогодні посіяно 477 тисяч гектарів цукрових буряків. Я веду переговори з Міністерством економіки, щоб ніхто не говорив, що ми будемо збільшувати імпорт цукру і у нас буде дефіцит», — переконував міністр АПК Микола Присяжнюк.

Для того ж, щоб більш чітко уявляти кількість піску в Україні, в Кабміні вирішили зобов’язати власників цукру проводити декларацію його залишків. «Законопроект зобов’язав власника цукру задекларувати, скільки у нього залишків цієї продукції», — розказав суть схваленого на вчорашньо­му урядовому засіданні проекту закону міністр економіки Василь Цушко.

За його словами, декларування необхідне, щоб на рівні Мінекономіки визначити обсяг щорічних квот на імпорт в Україну тростинного цукру.

  • І хліб, і до хліба

    Станом на 23 травня, за інформацією прес-служби Мінагрополітики, ярі зернові та зернобобові культури з кукурудзою при прогнозі 7,3 млн. га посіяли на площі 7 млн. га, суттєво перевершивши минулорічні показники. >>

  • Японський трактор у лізинг

    Як свідчить моніторинг ринку останніх років, найбільшою популярністю в українських аграріїв сьогодні користується техніка виробництва США. І рiч не тільки в тому, що засновника всесвітньо відомої компанії «Джон Дір» наші фермери сприймають як свого рідного інженера-емігранта Івана Козу. Американська техніка справді добре зарекомендувала себе в полях України. >>

  • Аграрна арифметика

    Міністерство аграрної політики і продовольства України сформулювало ключові напрями, за якими найближчим часом відбуватиметься реформування галузі. Комплексний стратегічний план, в основу якого їх і покладено, отримав назву «3+5». >>

  • Наша риба впіймала шхуну

    Апеляційний суд Одеси минулого тижня виніс остаточне рішення про конфіскацію на користь нашої держави турецької рибопромислової шхуни ZOR та близько п’ятнадцяти кілометрів сіток — знаряддя лову. Шхуна назавжди залишається в Україні. >>

  • Росіяни хочуть солі?..

    Росспоживнагляд дозволив українському державному підприємству «Артемсіль» відновити постачання солі до Росії. Очікується, що підприємство постачатиме до Росії 170 тисяч тонн солі щороку. Росспоживнагляд повідомив Федеральну митну службу про допуск продукції з 10 травня. >>