Дорога до максимуму. Дискваліфікація Владислава Гераскевича з Олімпіади дала можливість голосно говорити про Україну у світі
Олімпійські ігри — найбільш бажані, найбільш очікувані змагання в житті кожного спортсмена. >>
Минулого року про перемогу команди «Український дух» на чемпіонаті світу з кільцевих гонок «Пауербот–Р1» у відкритому морі в класі «Суперспорт» знало лише обмежене коло людей. Проте в новому сезоні «Юкрейніан спіріт», завдяки спонсорській підтримці та старанням члена команди, народного депутата Віктора Шемчука, отримав хорошу рекламу на Батьківщині. Більше того, Міжнародний водно–моторний союз довірив Україні відкрити новий сезон — і 7–9 травня в Ялті відбувся перший етап чемпіонату світу у двох класах човнів, «Суперспорт» та «Еволюшн». До головного кримського курорту завітали представники 15 команд з Італії, Бельгії, Великої Британії, Німеччини та Швеції. В ялтинській акваторії змагалися й наші команди: у «Суперспорті» чемпіонський титул захищала «Чайка», у класі «Ево» дебютував човен «Український дух».
На жаль, велике спортивно–концертне шоу вже в перший день затьмарила трагедія. Під час зйомок перегонів розбився гвинтокрил. «Єврокоптер–130» зачепився за дерева і впав у районі Лівадії при заході на посадку. Пілот загинув, а оператор «5–го каналу» отримав важкі травми.
Після такого «ввідної» справи в української команди пішли шкереберть. Найбільше не пощастило човну «Український дух», за кермом якого були Віктор Шемчук та мальтієць Аарон К’янтар. Надпотужній «ракеті», здатній розганятися до 220 км/год, за два дні змагань тричі змінювали двигун, але вона так і не змогла дістатися фінішу — ані в спринтерській гонці (завдовжки 49 миль), ані в гонці на виживання (77 миль). Перемогли тут італійці з команди «ОСЖ–рейсінг».
Трохи краще, але не за чемпіонським графіком, намотувала кола «Чайка». На відміну від минулого року, на борту швидкісної яхти перебував повністю український екіпаж (Олександр Чендеков, Андрій Лисенко та Дмитро Лебідь). Потрапити в лідери їм також завадили технічні проблеми. За підсумками двох днів наші хлопці посіли загальне п’яте місце серед семи команд. А перемогу в класі «Супер» відсвяткували італійці з «Байя Аттоліні».
До речі, за словами президента Міжнародного водно–моторного союзу Жан–Марі ван Ланкера, його підрозділ планує й наступного року провести такі змагання в Ялті.
Олімпійські ігри — найбільш бажані, найбільш очікувані змагання в житті кожного спортсмена. >>
Уперше в історії збірна України з бадмінтону здобула медаль на чемпіонаті Європи. На командному єврофорумі-2026, котрий проходив у Стамбулі, вітчизняна жіноча команда виборола «бронзу». «Зробили історію», - зазначила вітчизняна бадмінтоністка Євгенія Кантемир. >>
Позов українського скелетоніста Владислава Гераскевича проти МОК спортивний арбітражний суд відхилив. >>
Український скелетоніст Владислав Гераскевич не зможе вийти на старт зимових Олімпійських Ігор-2026 через дискваліфікацію від Міжнародного олімпійського комітету (МОК): 27-річного киянина відсторонили від змагань через використання "шолому пам'яті" на тренувальних сесіях. >>
Олімпійські ігри в Мілані та Кортіні стартували. Упродовж чотирьох років спортсмени цілеспрямовано готувалися до цього відповідального моменту, і тепер спортивні майданчики Північної Італії готові до їхнього виходу. >>
Українському скелетоністу Владиславу Гераскевичу Міжнародний олімпійський комітет дозволив носити чорну повʼязку на змаганнях, проте його прохання дозволити надіти шолом із зображенням загиблих українських спортсменів відхилили. >>