Назвався Кучмою — терпи!

Назвався Кучмою — терпи!

Ще мультяшний капітан Врунгель застерігав: «Як ви човен назовете, так він і попливе». Люди, звичайно, не човни, але і тут, стверджують фахівці, що знаються на магії, багато залежить від імені людини. Не дивно, що торік понад 24 тисячі українців звернулися до РАГСів, аби змінити своє прізвище, ім'я та по батькові. У більшості випадків причини були банальні. Найчастіше жінки бажали повернути «дівоче» дошлюбне прізвище або ж дорослі діти, щойно виповнилося шістнадцять, захотіли взяти собі прізвище вітчима, який їх фактично і виховував.

Із Донецька до Парижа через «країну знань»

Із Донецька до Парижа через «країну знань»

Юні донеччани, які найбільш відзначилися у прагненні оволодівати знаннями, змогли переконатися, що їх зусилля заохочуються не тільки найвищими оцінками чи балами. Прагнення вивчати вздовж і впоперек «країну знань» знайшло підтримку ще й з боку керівників Донецької обласної ради. Отож 30 старшокласників-переможців ІІІ туру всеукраїнських предметних олімпіад нагороджені триденною поїздкою до Парижа з відвідуванням розважального центру «Діснейленд». А 24 школярі 7—9 класів стимульовані путівками до міжнародного дитячого центру «Артек».

Вугільні «челюскінці»: нам лаву давай!

Вугільні «челюскінці»: нам лаву давай!

Якраз 70 років тому трохи більше сотні учасників полярної експедиції на пароплаві «Челюскін» змушені були висаджуватись на кригу, де й продовжували наукові спостереження. А епопея з їх врятуванням та евакуацією на материк полярними льотчиками тоді навіть стала поштовхом для започаткування найвищого звання — Героя Радянського Союзу.

Родинний «конверт»

Родинний «конверт»

Вельми своєрідну форму «сімейного підряду» обрало подружжя підприємців. Обидва були офіційно зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності. Тож мали по кілька персональних розрахункових рахунків у різних банках обласного центру і фактично контролювали ті, що були відкриті на ім'я головного бухгалтера очолюваної «солодкою парочкою» фірми. При цьому основною статтею доходів згаданої сімейки стала діяльність, далека від реального підприємництва...

Злодія і могили не виправили

Злодія і могили не виправили

Коли перші жителі села Привітного Мурованокуриловецького району прийшли на місцевий цвинтар пом'янути покійних, їх обуренню не було меж. Вони побачили повалені й поламані хрести, розбиті стели, інші сліди блюзнірської зневаги до людської пам'яті. Вночі хтось невідомий доклав чимало зусиль, щоб сплюндрувати 26 могил, причому зроблено це було з особливим цинізмом, якраз перед святим для багатьох днем.

Всі статті рубрики