В Україні вперше провели ретрансплантацію серця
В Україні в Інститут серця вперше провели ретрансплантацію серця. >>
Під час одного із занять у «Гармонії». (Фото автора.)
Мабуть, кожна людина хотіла б жити у постійному мирі сама з собою і навколишнім світом. А значить — не злитись і не дратуватись, не шматувати свідомість численними компромісами між «можу», «хочу» і «мушу», не заздрити, не комплексувати і ще багато «не», протистояти яким пересічний громадянин нашого далекого від усіх ідеалів суспільства вважає просто неможливим. Гармонійність стосунків відійшла кудись далеко на задній план. А всі свої неприємності, нещастя і «невезуху» ми звично і затято списуємо на обставини, недоліки оточуючих і все таке інше. Водночас ще мудреці прадавніх часів стверджували, що спокій, радість і гармонію треба шукати передусім у своїй душі, а змінити на краще навколишній світ неможливо, не вдосконаливши спочатку себе. Інша справа, що це непросто. Але ж можливо! Тернополянин Дмитро Вакуленко, наприклад, у цьому впевнений стопроцентно. Інакше не був би керівником незвичайного об'єднання під назвою «Гармонія». Незвичайного передусім тому, що, як на мене, воно об'єднує речі мало- чи й зовсім несумісні.
— Дмитре, пересічна людина створена так, що якщо вона, наприклад, є ревним християнином, то вже навряд чи сприймає релігійну філософію Стародавнього Сходу, а у діяльності вашого об'єднання подібне змішано. У переліку заходів, що ви їх проводите, і зустріч з ігуменом католицького монастиря, і вечір пам'яті родини Реріхів, і лекція на тему «Діагностика карми», і семінар з Чжун Юань Цигун і ще багато чого, що у свідомості багатьох людей є навіть антагоністичним по суті.
— Усі люди однакові за фізіологією та енергетикою. У них хіба що різний рівень культурного розвитку, і однаковi речі вони можуть називати по-іншому, надаючи тій самій сутності різних форм. Але ж ми, приміром, не називаємо імпортну швейну машинку чужорідною для нас тільки через те, що її колись придумали чи вперше виготовили в іншій країні. Все залежить від рівня розвитку людини, тож iз кожним можна і треба говорити, використовуючи зрозумілі йому поняття. Взагалі ж ви почали з дуже складного питання. Тут ще непочатий край роботи, бо сподіватись на раптове просвітлення людської свідомості марно.
— Якими є основні принципи та напрями діяльності «Гармонії» і що дало поштовх до створення об'єднання ?
— «Гармонія» об'єднує абсолютно різних за віком, соціальним станом, освітою та професією людей, котрим не байдуже як власне майбутнє, так і людства в цілому. Мета — сприяння всебічному та гармонійному розвитку членів, задоволення їхніх духовних запитів та інтересів, адже зараз, на зламі епох, багато хто відчуває духовний голод і потяг до істини, замислюється над сенсом буття. Саме таким ми і намагаємося допомогти. Відтак основні принципи діяльності — це свобода вибору кожного, любов і гармонія у стосунках та терпимість. А до основних форм роботи належать такі, як збереження культурних і духовних традицій нашого народу та народів світу, творчий підхід до їх застосування у повсякденному житті, обмін досвідом пізнання себе та навколишнього, утвердження здорового способу життя та поширення методів самовдосконалення.
Почалося ж усе з того, що, прослухавши лекцію заїжджого київського спеціаліста з Чжун Юань Цигун — стародавнього китайського методу оздоровлення та самовдосконалення, який базується на баченні людини в комплексі її фізичної, духовної та енергетичної структур — кілька ентузіастів задумалися над можливостями практичних занять. Тобто почалося усе із занять з Цигун, а потім ми поступово розширювалися, «обростали» іншими інтересами. Люди, пробудившись вiд духовного сну, дуже захотіли робити щось, аби допомагати пробуджуватись й іншим.
— Як зазвичай проходять зустрічі в «Гармонії»?
— Окрім занять за різними методиками, вони включають спільні молитви, спілкування з різними цікавими людьми, яких запрошуємо, і просто між собою. Взагалі є дуже багато всього різного. Приміром, духовна косметологія, про яку переважна більшість людей ніколи й не чула — особлива форма взаємомасажу обличчя чи тіла після спеціальної духовної підготовки. Або ось упродовж дванадцяти тижнів ми щосуботи всі разом ходили до церкви відмолювати кожний свій рід, крім того, вдома також читали спеціальні молитви. Це було щось по-християнськи надзвичайне і дуже глибоке.
— У розкладі роботи вашого об'єднання по понеділках зазначено — «Домівка друзів». А що це ще за така таємнича домівка?
— Це заняття — різні медитації і вправи — за авторською програмою киянина Ігоря Завірюхи, який своєрідно розвинув і доповнив той самий Цигун. Він же випустив оригінальну кишенькову книжечку «Оракул на щодень», якою залюбки користуюся і я сам. Це, звичайно, своєрідна психологічна гра, до якої не варто ставитися аж надто серйозно. Водночас надзвичайно корисно, коли самому важко прийняти те чи інше рішення, попросити подумки допомоги в цього «Оракула» і, відкривши міні-книжечку навмання, прочитати одну з наступних, наприклад, фраз. «Зганьбитися — очиститися», «Поки не знайшли — не загубили», «Легше утримати вітер у кишені, ніж скористатися вкраденим знанням», «Простити, щоб відпустити, а відпустити, щоб звільнитися», «Паразит представиться донором», «Лжезвинувачення розв'язує кармічний вузол і допомагає вийти на новий ступінь розвитку»...
— Дмитре, ваше життя змінилося після того, як ви почали займатись усіма цими справами?
— Безперечно! Організм став сильнішим, витривалішим, загострилася інтуїція, значно глибшим стало сприйняття навколишнього світу. Це при тому, що пройдено лише маленький вiдрiзок обраного шляху.
— Отже, ви переконані, що досягти гармонії можна і в нашому наскрізь недосконалому суспільстві?
— Звичайно, без постійних компромісів не обійтися, але вибір є завжди, в усьому, і якщо робити його правильно, то і людина, і її життя обов'язково змінюватимуться на краще. Духовний менеджмент також існує! Дуже багато цікавого на цю тему можна прочитати, зокрема, у працях завідуючого кафедрою релігієзнавства Таврійського (Сiмферопольського) університету отця Віктора Веряскіна. А дисгармонії і дискомфортності у людських душах дуже багато через те, що здебільшого ми живемо неусвідомлено. Заболіло — тягнемось до таблетки. Нагримав начальник — ображаємося. Треба ж старатися в усьому, навіть дрібному, бачити прояв Бога. І задоволення та радість теж учитися одержувати від найменшого. А що часу для самовдосконалення не вистачає, то це неправда. Ті самі молитви багато часу не потребують, інша справа, що ставитися і до них, і до всіх церковних ритуалів треба свідомо, а не автоматично. Шляхів багато, різних і для кожного.
— З ким співпрацює ваше об'єднання в Тернополі та за його межами?
— У нас у місті, наприклад, зi священнослужителями, водночас Союзом українок, багатьма окремими спеціалістами галузей, що мають відношення до вдосконалення людської душі та тіла, управлінням у справах молоді міськради. А за межами — з культурними центрами багатьох областей, звідки запрошуємо компетентних людей читати лекції не лише для членів «Гармонії», а й для всіх бажаючих тернополян.
— Якими ж ви бачите перспективи діяльності «Гармонії» ?
— Насамперед шукатимемо всі можливі точки дотику між різними релігіями, релігійними, науковими та філософськими течіями, різними школами та методиками самовдосконалення, вибирати з усіх них найцінніше і, об'єднавши, використовувати задля виведення людей на новий щабель світосприйняття й розвитку.
В Україні в Інститут серця вперше провели ретрансплантацію серця. >>
Нові стандарти домедичної підготовки, що допоможуть військовослужбовцям надавати ефективну допомогу в бойових умовах, запровадило Міністерство оборони України. >>
У 2025 році військовослужбовцям почнуть видавати "Пакунок пораненого". >>
У Міністерство охорони здоровʼя правоохоронці передали понад 2 тисячі справ про сумнівну інвалідність, яку раніше встановили висновком МСЕК, і щодо 188 осіб інвалідність була скасована. >>
Кабмін підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
На початку грудня на Київщині в Миронівській громаді запрацювали мобільні аптечні пункти. >>