«Мінус 6» наприкінці квітня

Напередодні матчу 21-го туру з «Шахтарем» наставник «Арсеналу» В'ячеслав Грозний заявив, що уважно вивчив минулотижневу гру донеччан із «Динамо» і помітив у їхніх діях деякі хиби. Проте тренер «канонірів» визнав, що гірників треба побоюватися, оскільки вони нагадують «пораненого звіра». Як виявилося, команда Бернда Шустера «поранена» занадто серйозно, щоб створювати великі проблеми суперникам. Тим більше що статистика свідчила: київський муніципальний клуб уже давно став для гірників незручним суперником. Востаннє «Шахтар» перемагав «Арсенал» у столиці ще 20 жовтня 1998 року. В двох попередніх сезонах на НСК «Олімпійський» було зафіксовано нульові нічиї, і цієї суботи команди знову повторили найбільш «миролюбний» рахунок. Зрозуміло, що він вельми розчарував віце-чемпіонів країни, адже їхнє відставання від динамівців сягнуло вже 6 очок.

УЇК-ЕНД ФУТБОЛЬНОЇ ЄВРОПИ

Андрієві Шевченку заважає його щелепа, пошкоджена в товариській грі з македонцями. Минулої суботи в поєдинку серії А, де Шева викладається більше, ніж у національній команді, українська «сімка» організувала пенальті у ворота Нельсона Діди: Енріко К'єза з «Сієни» пробивав штрафний неподалік «карного» майданчика «Мілана», Андрій стояв у стінці й так старанно захищав ліктем обличчя, що вирішив зупинити м'яч рукою навіть високо над головою. Арбітр П'єрлуїджі Колліна рішуче вказав на 11-метрову позначку, i той самий К'єза не схибив — 1:1. Нанівець зійшли старання... самого Шевченка, котрий на 26-й хвилині відкрив рахунок, зігравши на мокрому від дощу полі на добиванні. Добре, що в другому таймі натиск гостей завершився точним ударом головою бразильця Кака. Шева ж після удару по ногах від Менегаццо спровокував сутичку й отримав із суперником по «гірчичнику».

Розв'язка по-одеськи

Одеська «Дженестра» привчила вболівальників волейболу до досить легких перемог у внутрішніх змаганнях. Та й під час цьогорічного регулярного чемпіонату одеситки не давали приводу для сумнівів у своїй перевазі, програвши лише в трьох зустрічах (ЗДІА, «Кругу» й «Галичанці»). І все ж фінальна «суперсерія» тривала п'ять матчів. Наставник ЗДІА Сергій Попов не приховував, що фаворитом останнього матчу в переповненому одеському залі СКА є команда Ігоря Філіштинського, але бій пообіцяв дати. І глядачі, котрі разом із «групою підтримки» із Запоріжжя забезпечили інтризі чудову шумову підтримку, стали свідками блискучого волейболу. Ця гра була не просто боротьбою за золоті медалі й красень-кубок — зустрічалися представники двох різних шкіл зі своїми багатими традиціями...

Лідери свого не віддають

Не хотілося вірити, що нові придбання «беків» — росіянин Сергій Чикалкін та американець Шон Колсон — ніякі на майданчику. На жаль, протягом першої половини чвертьфінальної зустрічі столичного клубу з дніпропетровським «Дніпром» жоден із них не показав виразної гри. Дебютант Чикалкін, примудрившись отримати декілька швидких фолів, навіть був законно посаджений тренером Ренато Паскуалі на лаву запасних. До того ж у Сергія і кидки не йшли — жодного очка за першу половину гри, загалом за матч, щоправда, — 10. Рятував своїх центровий Олександр Окунський, виконуючи подвійну роботу — і м'яч встигав перехопити, і двоочкові закидати. Варто зауважити, що гостями керував не Юхим Таслицький, який переніс інфаркт, а другий тренер Сергій Терентьєв.

Леоніде Даниловичу, рятуйте від мафії!

Як відомо, з 18 червня по 13 липня у Лівії відбудеться чемпіонат світу, ставлення до якого в шаховому світі неоднозначне. Уже відомо, що в Тріполі не виступатимуть Карпов, Крамник, Ананд та Леко. Річ у тім, що президент ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов вигадав систему «під Гаррі Каспарова». Спочатку всі шахісти пройдуть тривалий відбір, визначать кращого, який і зустрінеться з росіянином у «чемпіонському» матчі. Така дискримінація стосується й діючого чемпіона світу Руслана Пономарьова, який свого часу не пішов на «об'єднуючий» поєдинок із Каспаровим за світову корону в Ялті. У відповідь на ультимативну вимогу Ілюмжинова підкоритися новим правилам український гросмейстер звернувся по підтримку до Леоніда Кучми.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Федотенко виводить «Блискавку» в друге коло,

Друге очко в цьогорічному Кубку Стенлі на рахунку Руслана Федотенка — він став героєм, як виявилося, вирішального матчу проти нью-йоркських «острів'ян», закинувши на 39-й хвилині з передач Бойла і Модіна переможну шайбу «Блискавки» і вивівши таким чином команду до наступного раунду. Відтак «Тампа» стала другою командою, яка забезпечила собі вихід у півфінал конференції. Воротар «Лайтнінг» Микола Хабібулін відбив 24 кидки, але в цьому поєдинку його «суху» серію, що тривала 145 хвилин, перервав інший росіянин — Олег Кваша, чий гол уже в дебюті зустрічі був зарахований лише після перегляду відеоповтору.