У другому турі президентських виборів, які відбулися у Словаччині в суботу, несподівану перемогу здобув колишній спікер парламенту Іван Гашпарович. За нього проголосували 1,08 млн. (59,91 відсотка) виборців, а за його суперника, колишнього прем'єр-міністра країни Владіміра Мечіара 722 тис. (40,09 відсотка) виборців — такі офіційні результати виборів подала ЦВК Словаччини. Оскільки до другого туру не потрапив представник урядової коаліції прем'єр-міністра Мікулаша Дзурінди, то партії коаліції закликали словаків бойкотувати вибори. Заклик частково спрацював — явка була дуже низькою і становила лише 43,5 відсотка, тобто на виборчі дільниці прийшли лише 1,8 млн. чоловік із 4,2 млн. громадян Словаччини з правом голосу.
Iван Гашпарович стане третім президентом Словаччини з часу її появи в 1993 році на політичній карті світу і другим, якого було обрано шляхом всенародного голосування. 15 червня він змінить на найвищій державній посаді Рудольфа Шустера, який програв президентські перегони, опинившись майже в кінці списку з 11 претендентів.
Перемога Гашпаровича, доцента права, у другому турі є несподіваною тому, що, за всіма передвиборчими прогнозами та опитуваннями, він міг розраховувати у кращому випадку на третє місце. У першому турі 3 квітня він набрав 22,3 відсотка голосів, а Владімір Мечіар — 32,7 відсотка. Ймовірно, у словаків таки спрацював інстинкт самозбереження, бо Словаччину з Мечіаром на чолі не дуже привітно сприймали б в ЄС та НАТО. У часи перебування на посаді прем'єр-міністра він уславився антиєвропейськими виступами та численними скандалами напівкримінального забарвлення.
Іван Гашпарович народився 1941 року. Після навчання на юридичному факультеті Університету ім. Коменського в Братиславі він залишився на посаді наукового співробітника цього вузу. В політику прийшов лише після «оксамитової революції» 1990 року. Спочатку став проректором університету, а через місяць зайняв посаду генпрокурора Чехословацької Федеративної Республіки. Він тісно співпрацював зі своїм теперішнім суперником Владіміром Мечіаром та завдяки підтримці останнього у 1992 році став спікером Словацької Національної Ради (парламенту) і залишався на цій посаді до відсторонення Мечіара від влади 1998 року. Шляхи двох політиків розійшлися лише 2002 року, коли Мечіар не вніс прізвище Гашпаровича до виборчого списку своєї партії «Рух за демократію». Відтоді й до останнього часу Гашпарович працював на юридичному факультеті своєї альма-матер.