Польоти в космос для американських астронавтів подорожчали. Згідно з договором, який уклала з Росією Національна космічна агенція США (НАСА), оренда шести додаткових місць у російських космічних кораблях обійдеться американцям у 335 мільйонів доларів. Як повідомляє сайт space.com, цей «абонемент», придбаний у Російської федеральної космічної агенції, дозволить астронавтам США відвідувати Міжнародну космічну станцію у 2013 та 2014 роках. Тобто середня ціна одного «людиномісця» обійдеться НАСА у 55,8 мільйона доларів. Для порівняння: відповідно до контракту на 2012 рік, за кожен політ на космічному кораблі «Союз» росіяни отримуватимуть по 50 мільйонів.
Вибору у Сполучених Штатів немає — доведеться платити стільки, скільки вимагає Роскосмос, який фактично став монополістом на космічному ринку. Адже за планом, здійснивши ще три старти, до кінця цього року всі три шатли (космічні човники) НАСА будуть виведені з експлуатації. А роботи над шатлом нового покоління наразі далекі від завершення. У проекті бюджету на 2011 рік президент Обама взагалі запропонував НАСА відмовитися від планів державного будівництва нових шатлів, здійснюючи натомість інвестиції в приватний сектор — щоб заохотити великі компанії будувати комерційні космічні кораблі для польотів на навколоземну орбіту. Це також дозволить Національній космічній агенції вивільнити кадри та ресурси для реалізації більш амбітних проектів, як–то польоти на Місяць чи Марс.
Але досі жодна комерційна фірма світу ще не виводила людину у відкритий космос, тож альтернативи співпраці з росіянами в американців немає. Це якщо говорити про польоти людей, бо комерційну доставку багажу на МКС здійснюватимуть дві американські компанії, з якими НАСА уклала відповідні контракти. Адже російські перевізники дозволяють «гостьовим» астронавтам брати з собою в космос лише до 50 кілограмів багажу, а на зворотному шляху на Землю — взагалі лише 17 кілограмів.