29 медалей. На зимових Паралімпійських іграх збірна України одразу опинилась серед лідерів
Українська паралімпійська збірна має яскраву історію успішних виступів на зимових Паралімпійських іграх. >>
Важка атлетика — титанічна праця, і її результати наша збірна продемонструвала на першості Старого Світу в Мінську. Про підводні камені, які завадили українцям посісти вищі місця, ніж одне «срібне» та одне «бронзове», і про стратегічні плани національної збірної «Україні молодій» розповіли керівники національної команди.
Попри вельми скромний медальний ужинок, важкоатлетична Україна тішиться поверненням на поміст Ольги Коробки. За словами головного тренера жіночої збірної Василя Кулака, з’явився «подразник», який визначив вибір чернігівки. «Оля дізналася, що у спорт повертається її затята суперниця Агата Врубель», — пояснює Василь Григорович, маючи на увазі, що його підопічна хоче реваншуватися за попередні поразки польській атлетці. Водночас Кулак із прикрістю зазначає, що причина, від якої в Ольги всі проблеми з суглобами, — значна власна вага (близько 170 кг) — нікуди не зникла. «Здається, за два роки відновного лікування навіть з’явились додаткові кілограми. Якщо чесно, то ми не знаємо справжніх «габаритів» Коробки. Адже в Мінську ваги були розраховані лише на 150 кіло», — поділився деталями пан Кулак.
Та Ольга здобула принаймні «срібло». Натомість од виступу решти спортсменок Василь Григорович не в захваті. Найбільш негативний осад — від невдалої спроби Наталі Троценко захистити титул чемпіонки Європи. «Схоже, наставники просто «загнали» її на тренуваннях, і вона перегоріла», — критикує процес підготовки Наталки «жіночий головнокомандувач».
Трохи оптимістичніше дивиться на виступ своїх вихованців головний тренер чоловіків–штангістів Петро Алаєв. «Порадувала бронзова медаль Артема Іванова. Для нього це перший п’єдестал на «дорослих» змаганнях», — каже Петро Тимофійович. Він стверджує, що 22–річний кримчанин має величезний потенціал, аби піднятися на нові висоти. Алаєв задоволений і четвертим місцем Олексія Торохтія, який змушений був поєднувати захист дипломної роботи в Національному аерокосмічному університеті з підготовкою до чемпіонату Європи.
Обидва тренери вірять, що їхні підопічні добре підготуються до чемпіонату світу в Туреччині, де планують вибороти чотири олімпійські ліцензії для жінок та п’ять — для чоловіків.
Українська паралімпійська збірна має яскраву історію успішних виступів на зимових Паралімпійських іграх. >>
Після короткого лютневого розігріву в березні життя вітчизняного футболу набере максимальних обертів. >>
На трасі Альберт-Парк у Мельбурні закінчилася гонка Гран-прі Австралії — першого етапу сезону 2026 Формули-1. >>
Максим Кривенко – радник міністра молоді та спорту – став першим українцем, який за тиждень подолав сім офіційних марафонів на семи континентах. >>
У спринті на 7,5 км українець Тарас Радь виграв золоту медаль Паралімпійських ігор 2026, що проходять в італійських Мілані та Кортіна-д'Ампеццо. >>
Із приходом весни напружена пора починається у вітчизняному хокеї. >>