Невдовзі у паризької Ейфелевої вежі з’явиться серйозний конкурент у Лондоні. На території Олімпійського селища, яке готується прийняти літню Олімпіаду 2012 року, постане 115–метрова металева вежа. Конструкція матиме форму чи то спіралі, чи то погано зав’язаного вузла. Як повідомляє Бі–Бі–Сі. Британці сподіваються, що їхня вежа приваблюватиме натовпи туристів не менше, ніж Ейфелева. Тим паче, що й долі в них трохи схожі: коли 1887 року Густав Ейфель почав зводити на Марсовому полі величезну металеву конструкцію до Всесвітньої виставки–1889, парижани називали вежу не інакше, ніж «монстром» і «страховиськом». Проект лондонського сталевого колоса, який переміг на конкурсі оздоблення олімпійського селища, організованому мерією Лондона, у наділених смаком людей поки що також викликає лише огиду.
Автором конструкції є британський скульптор індійського походження Аніш Капур. На презентації для журналістів, яку він провів спільно з мером Лондона Борісом Джонсоном, творець повідомив, що «вежа» називатиметься «Арселор–Міттал орбіт» («Орбіта Арселор–Міттал») — на честь найбагатшого європейця, металургійного магната індійського походження Лакшмі Міттала та очолюваної ним компанії. Конструкцію у вигляді американських гірок із вплетеними в них п’ятьма олімпійськими кільцями пофарбують у темно–червоний колір. На думку 56–річного Капура, який є членом британської Королівської академії мистецтв, його творіння має асоціюватися у глядачів та відвідувачів із біблійною Вавилонською вежею.
Народилася ідея сталевої «потвори»... в туалеті. На презентації проекту Боріс Джонсон зізнався, що під час економічного форуму в Давосі, випадково наштовхнувся в клозеті на Лакшмі Міттала й коротко обговорив із ним перспективи можливої співпраці. Пізніше до справи долучилася Тесс Джоуелл, міністр із підготовки до Олімпіади.
Із 19 мільйонів фунтів (приблизно 30 мільйонів доларів), потрібних для зведення лондонської спіралі, 16 мільйонів виділяє Лакшмі Міттал. На будівництво «Орбіти», яка буде на 22 метри вищою за статую Свободи у Нью–Йорку, піде 1,4 тисячі тонн сталі. Будівельні роботи планують розпочати в грудні 2011 року.