Джордж Буш першим із президентів США визнав за Ізраїлем право залишити за собою окремі арабські землі, які ця країна окупувала з часу війни 1967 року, повідомила агенція «Франс Пресс». Така заява прозвучала під час зустрічі президента США з прем'єр-міністром Ізраїлю Аріелем Шароном у Вашингтоні. Більше того, Буш заявив, що палестинці не мають права повертатися на свої рідні землі, з яких вони були вигнані 1948 року, коли Ізраїль самовільно розширив свої кордони. Іншими словами, Ізраїль не змусять повертатися до більш вузьких кордонів, які були визначені йому 1947 року резолюцією ООН №181. Хазяїн Білого дому також побічно схвалив зведення Ізраїлем так званої захисної стіни, яка на значному відтинку проходить палестинськими теренами, хіба що зазначив, що вона «повинна бути тимчасовою, а не постійною, і не визначати умов остаточного врегулювання, включно з кордонами». Буш уголос висловив те, про що його попередники у Білому домі, можливо, лише потайки думали. США скрізь і завжди послідовно виступали на боці Ізраїлю, але посередницьку роль Джорджа Буша у залагодженні ізраїльсько-палестинського конфлікту відтепер можна порівняти з посередницькою роллю сокири, яку різник заносить над головою курки.
Палестинські лідери з обуренням відреагували на заяви Буша. Прем'єр-міністр Палестинської Автономії Ахмед Кореї охарактеризував їх як неприйнятні та такі, що руйнують близькосхідний мирний процес. Палестинський речник Саїб Ерекат продемонстрував гарантійний лист, що його видав лідерам Організації визволення Палестини 1991 року президент Джордж Буш-старший, в якому він зобов'язується перед ОВП, що буде досягнуто угоди про остаточний статус кордонів i вирiшено проблему палестинських біженців лише в процесі переговорів між двома сторонами конфлікту на підставі резолюцій ООН, відміняти які ніхто не має права. В тому ж листі Буш-старший обіцяв, що Ізраїль повернеться до кордонів 1967 року. Таким чином, Буш-молодший порушив обіцянки, які дав палестинцям його батько. Газета «Нью-Йорк Таймс» повідомила, що найближчим часом президент США виступить із заявою, в якій визнає за Ізраїлем право зберегти за собою частину окупованих палестинських територій з урахуванням «демографічних реалій», які склалися після 1967 року. Маються на увазі сотні тисяч єврейських поселенців на окупованих палестинських землях.
Незадоволення зміною курсу Вашингтона в близькосхідній політиці висловив і Європейський Союз, зазначає «Німецька хвиля». Зокрема, Рейо Кемпінен — речник президента Європейської комісії Романо Проді — зробив у четвер наступну заяву: «Звичайно, ми підтримуємо кожну пропозицію, яка допоможе принести мир на Близькй Схід, на основі збереження двох життєздатних суверенних і незалежних держав. Але не складно помітити, що та пропозиція, яку підтримав президент Буш, істотно відрізняється від позиції лідерів держав та урядів ЄС, яку було вироблено на саміті у березні». Нагадаємо, що тоді країни-члени Євросоюзу ухвалили заяву, де підкреслюється, що зміна кордонів після ізраїльської окупації 1967 року лише тоді буде міжнародно визнаною, коли це питання вирішать між собою палестинці та ізраїльтяни. Зміни у близькосхідній політиці США відверто розкритикував генсек ООН Кофі Аннан, який вважає, що, надавши односторонню підтримку Ізраїлю, президент Буш зігнорував інтереси палестинців.