«Чиновники прагнуть нерухомості, а ми — знань» — з таким гаслом вийшли вчора студенти Київського університету економіки і технології транспорту на акцію протесту під стіни альма-матер. Міністр транспорту Георгій Кірпа, певні студенти, «поклав око» на приміщення їхнього навчального закладу, що поблизу Північного вокзалу, і усіляко намагається вижити з нього «жертв науки». За словами голови студентської організації Андрія Єрмоленка, Георгій Кірпа вже зробив перший крок для знищення їхнього навчального закладу — надіслав листа, яким зобов'язує університет припинити набір студентів на наступний навчальний рік. «Це передбачає не тільки призупинення набору на перший курс, — каже Андрій, — а й вже нинішніх студентів на п'ятий курс, у магістратуру та аспірантуру. Водночас нас заспокоюють: нічого, дітки, довчитеся у Харкові чи у Дніпропетровську. А чому ми маємо їхати кудись з нашого міста, з рідного університету? Цей неправомірний хід порушує наше конституційне право на вибір місця навчання».
Своє рішення Георгій Кірпа аргументує тим, що малий відсоток випускників даного ВНЗ потім працевлаштовується. «Але ж є статистика за 2003 рік, — зауважує пан Андрій, — за якою 100 відсотків бюджетників та 70 контрактників працевлаштовано. Ми маємо державне замовлення і цьогоріч — 92 місця. Наш університет готує фахівців — економістів та технічних працівників суто для залізничного транспорту — вони зараз необхідні у великих кількостях».
За свідченнями студентів, після листа Кірпи в університеті працювала спеціальна комісія Міністерства транспорту з представникiв Харківської державної академії залізничного транспорту, Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту, Міносвіти — і ніяких порушень не зафіксовано. «Наш університет засновано ще у 1928 році як перший інститут залізничного транспорту в Україні, — розповідає Андрій Єрмоленко, — у нього є вже свої традиції. Загалом ми не проти перейти в інше приміщення (якщо вже так подобається нинішнє чиновникам), але його ми повинні мати! І навіщо діяти такими нецивілізованими методами? Університет на 90 відсотків себе окуповує, ми самі утримуємо свій навчальний корпус — і це при тому, що вартість навчання одна з найнижчих у столиці».
Студенти, яких в університеті навчається до 7 тисяч, не збираються сидіти склавши руки. «Ми написали листи Президенту України та Прем'єр-міністру з проханням врятувати наш ВНЗ, — говорять пікетники, — якщо необхідно, звернемося до міжнародних організацій».