Учора урядові війська здійснили повну блокаду столиці Вірменії — Єревану — та разом з підрозділами МВС взяли під охорону приміщення парламенту республіки та президентської адміністрації — повідомило інтернетівське видання Gazeta.ru. Такий фінал кількаденних виступів опозиції з вимогами виконати минулорічне рішення Конституційного суду та провести всенародний референдум про довіру президенту країни Роберту Кочаряну. Вірменський «гарант» вимоги опозиції відхилив, а замість демократизації громадського життя запровадив цензуру у ЗМІ та блокував столицю.
Масові акції протесту тривають в Єревані з минулої п'ятниці. За оцінками ОБСЄ, 9 та 10 квітня на вулиці столиці вийшли по 15 тис. осіб, у неділю і понеділок — мінімум десять тисяч. Опозиція оцінює кількість учасників протестів в 50 тис. людей. Це при тому, що представники опозиції з провінції не можуть потрапити в столицю, оскільки громадський і приватний транспорт не працює, а всі дороги перекриті. Демонстранти, які зібралися біля приміщення парламенту, вимагають внесення поправок та доповнень у Закон «Про референдум», якими буде дозволено провести всенародний плебісцит з питання довіри президенту Роберту Кочаряну. Вчора сплив термін висунутого опозицією ультиматуму стосовно внесення змін у суперечливий закон. Влада відреагувала на нього силою. Чотирьох лідерів опозиції вчора не впустили до приміщення парламенту, незважаючи на їхній депутатський статус. Влада вдалася до інформаційної блокади — припинено розповсюдження російських газет та трансляцію російського телеканалу НТБ, які залишалися більш-менш достовірними джерелами інформації про події в республіці.
Людей, які поодинці віддаляються від демонстрації, щоб попити води чи відвідати туалет, заарештовують і відвозять у невідомому напрямку. Таким чином затримано більше 250 осіб. З понад 60 з тих, хто вже постав перед судом, приблизно 15 були засудженні до ув'язнення терміном 15 діб за участь у несанкціонованому мітингу. Серед заарештованих — кілька лідерів опозиції, яким висунуто більш серйозні звинувачення в «публічних закликах до насильницької зміни конституційного ладу та публічних образах на адресу представників влади». Та й на цьому керівництво країни не планує зупинятися, бо прокуратура збирається звинуватити опозиційного депутата парламенту Смбата Айвазяна у підготовці до здійснення терористичного акту. У п'ятницю в Єревані заарештували двох мешканців Москви вірменської національності із зброєю, які заявили, що були найняті цим депутатом парламенту для того, щоб влаштувати стрілянину перед приміщенням парламенту. Директор «Інституту громадянського суспільства» Вірменії Артак Кірокасян вважає це провокацією влади. Ще три кримінальні справи, які відкриті останніми днями, також можна вважати політичними.
Відмінено сесію парламенту, заплановану на 12-14 квітня. Представники пропрезидентської правлячої коаліції відмовилися проводити чергові засідання з метою уникнення «штучного нагнітання пристрастей», але при цьому заявили, що не мають наміру вносити зміни до Закону «Про референдум». Учора приблизно о другій годині ночі війська та поліція здійснили спробу розігнати мітинг на проспекті Баграмяна. Багато демонстрантів отримали поранення, були побиті журналісти російських телеканалів РТР і ГРТ та місцевої газети «Вірменський час» — повідомила агенція «Регнум». Російська «Независимая газета» подала свій вчорашній репортаж про події в Єревані під заголовком «Грузія, Литва... Вірменія?» Газета пише: «На думку експертів, ситуація в Єревані загострюється з кожним днем... Події у Вірменії можуть отримати широкий міжнародний резонанс, але й розігнати мітинги по-сімейному, не виносячи сміття з будинку, не вдасться... За оцінкою експертів, зміна влади у Вірменії може відбутися вже найближчим часом. Менше місяця знадобилося, щоб усунути від влади колишнього президента Грузії Едуарда Шеварднадзе та президента Литви Роландаса Паксаса. Тепер, як вважають деякі спостерігачі, настала черга Вірменії. Однак сам Роберт Кочарян так не вважає. Він розраховує, що опозиція лише перебуває під враженням від «грузинської революції троянд».