Братні зв’язки
Попри те, що на рідній землі наші санники практично не мають де тренуватися, в збірній України вони представлені аж шістьома спортсменами. У ніч із середи на четвер за київським часом серед 20 двомісних екіпажів у санному центрі Уїстлера змагалося й четверо наших чоловіків (жінки цю дисципліну не розвивають).
У першій спробі досвідчені львів’яни Андрій Кісь та Юрій Гайдук показали 17–й час, у другій — 15–й, тож у підсумку розташувалися на 16–й позиції. Чотири роки тому на Іграх–2006 в італійському Турині ця пара піднялася на дві сходинки вище. А 20–річний Тарас Сеньків і 19–річний Роман Захарків на своїй дебютній Олімпіаді боролися за те, аби не стати останніми. Продемонструвавши в першому заїзді 19–й результат, а в повторному — 20–й, наші хлопці таки залишили позаду румунський дует.
На чільні ж сходинки зійшли екіпажі з Австрії та Латвії. Що цікаво, обидва складаються з братів. 27–річний Вольфганг і 28–річний Андреас Лінгери повернули собі олімпійську корону, випередивши в обох спусках 26–річного Юріса й 24–річного Андріса Сіксів.
Санні пертурбації
Узагалі ж змагання з санного спорту вийшли «глевкими». Після загибелі грузинського спортсмена за день до початку Олімпіади організатори вирішили зменшити ризик травми й перенесли турніри чоловіків–одиночників і парних екіпажів на менш складну жіночу трасу. Таким чином скоротили не лише швидкість проходження дистанції, а й її довжину — приблизно на одну восьму.
У багатьох делегацій це викликало нарікання, адже цілеспрямовану підготовку спортсмени й тренери проводили саме до швидкісного спуску, а він вийшов повільнішим. Відомий італієць Армін Цоггелер, якого вважали головним фаворитом, задовольнився лише «бронзою». А ще один зірковий санник, росіянин Альберт Демченко, взагалі залишився за межею призерів.
«Вийшло так, що ми чотири роки готувалися до однієї траси, а змагатися довелося на іншій», — буркотів Цоггелер. Армін визнав, що безпеку спортсменів треба брати до уваги обов’язково, але, на його думку, для майстрів високого рівня проходження швидкісної траси не було б проблемою.
Не промовчав і старший тренер збірної України Ігор Воропаєв. «Безперечно, нашими результатами ми не задоволені. Але головною причиною невдалого виступу вважаю зміну траси. І дівчат, і чоловічі двійки ми готували до вищих швидкостей, адже знали, яку саме дистанцію доведеться долати на Олімпійських іграх. Зокрема, на це звертали основну увагу під час останніх тренувальних зборів в американському Солт–Лейк–Сіті. Але після трагічного випадку з грузинським саннником трасу змінили, а з нею зменшилася й швидкість спуску. Як виявилося, ми, як і багато інших країн, до цього не встигли прилаштуватися. Те, що мало стати легшим, для нас виявилось складнішим», — підсумував фахівець.
Нервова підготовка
Позавчора наші мали виступати і в лижному спринті. Принаймні в попередню заявку у жінок українці внесли Вікторію Якимчук та Марину Анцибор. Але тренери, схоже, вирішили поберегти сили дівчат на естафету, адже на короткій дистанції високі позиції їм не «світили».
Дещо неспокійна обстановка збереглася в таборі біатлоністів. Стартове хвилювання спортсменів у спринті накладалося на «ляпи» організаторів у гонках переслідування. Президент ФБУ Володимир Бринзак навіть заявив, що судді розписалися в своєму повному непрофесіоналізмі.
До того ж не може не нервувати українську делегацію й те, що немає медалей. Змінити ситуацію наші збиралися вчора пізно ввечері — надії пов’язували з «індивідуалкою». До речі, її посунули на 20 хвилин на прохання телевізійників. У жінок українці виставили ту саму четвірку, що й на попередні гонки (Хвостенко, Підгрушна, сестри Семеренко), а в чоловіків до Дериземлі, Седнєва й Семенова додався снайпер Біланенко, котрий замінив Деркача.