Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Гол Олександра Побєдоносцева (в центрі) не врятував «Сокіл» від недільної поразки «Хімволокну». (Фото Івана ЛЮБИША–КІРДЕЯ.)
Минулого тижня про київську команду майстрів писали в пресі й говорили на телебаченні чи не більше, ніж упродовж усього сезону. Як виявилося, багатьом нашим «акулам пера й мікрофона» потрібні лише скандальні новини, а спортивна складова їх цікавить найменше. Згадали про «Сокіл» лише тоді, коли знайшли привід для «жовтухи».
Ще з минулої осені гравці команди періодично згадували про затримку зарплатні (про преміальні вони взагалі забули). Керівництво клубу «годувало» хлопців обіцянками, і, коли борги сягнули аж надто солідних цифр, терпець хокеїстів таки урвався. Минулого четверга вони не вийшли на тренування на столичній ковзанці «Авангард» і погрожували бойкотувати матч із лідером білоруської першості — «Юністю». Аби «розрулити» ситуацію, у справу довелося втрутитися головному спонсору «Сокола» Сергію Таруті.
У п’ятницю вдень донецький олігарх зустрівся з капітаном команди Юрієм Гуньком та віце–президентом клубу Сергієм Корабльовим. Як уже писала «УМ», грошей хокеїсти так і не дочекалися, знову отримавши «слово», що незабаром із ними таки розрахуються. До 14 лютого гравцям має надійти перший «транш», а до кінця місяця борги мають ліквідувати повністю. За словами Корабльова, важливо, що Тарута не відмовився фінансувати команду й надалі. Утім, каже Гунько, якщо обіцянки черговий раз виявляться порожніми, він не відповідає за вчинки своїх партнерів.
Дії хокеїстів можна зрозуміти, адже вони — професіонали й звикли отримувати за кваліфіковану працю гідну винагороду. Щоправда, некрасиво виглядало, коли мужні чоловіки починали розповідати, ніби вони ледь не перебиваються із хліба на воду й позичають гроші у сусідів, аби прогодувати родини. Насправді зарплатні гравців «Сокола» сягають 10 тисяч доларів, про що середньостатичний українець може лише мріяти. До того ж більшість хокеїстів грають на пристойному рівні вже багато років, і грошима їх ніде не обділяли, тому ці скарги аж надто драматизували ситуацію.
Віце–президент клубу Сергій Корабльов проблему бачить глибше — не в фінансуванні «Сокола», а в ставленні держави до хокею в цілому. Хоча, як відомо, державні мужі не займаються професіональними клубами. Перейматися цим повинні саме боси «Сокола». Надто просто — сидіти біля годівниці й чекати їжі, не забуваючи про власні кишені.
В очікуванні розв’язки гравці й журналісти почали гадати, як підсумки президентських виборів позначаться на нашому хокеї, але єдиного висновку не дійшли. Чи то краще, аби виграла Тимошенко, яку підтримує Тарута. Чи Янкович — із ним через Азарова пов’язаний президент ФХУ Анатолій Брезвін. Вибори, на щастя, минули, тепер залишилося чекати.
Вирішивши в п’ятницю в обід таки грати з «Юністю», ввечері хокеїсти «Сокола» вийшли на лід броварського «Терміналу». Звісно, нормальної підготовки до зустрічі з командою Михайла Захарова (головного тренера збірної України) не вийшло, чим досвідчений суперник і скористався. Підтверджуючи максималізм свого керманича, гості просто «рознесли» захист киян на друзки, вигравши 18–й матч поспіль. По одній шайбі у ворота партнера по збірній Костянтина Симчука закинули мінські українці Олег Тимченко й Олександр Матерухін.
Втомлені морально й фізично «соколи» в неділю програли третій домашній матч поспіль. І хоча спочатку екс–захисник «Хімволокна» Олександр Побєдоносцев засмутив свій колишній клуб, згодом гості з Могильова надолужили згаяне, взявши чергові три очки. Наш «поліцейський» Андрій Срюбко злився, відтак і «хімікам», і напередодні «юнакам» діставалося на горіхи. А наставник киян Олександр Сеуканд усе намагався пояснити хокеїстам, що в бідах «біло–синіх» суперники не винні. Головний тренер «Сокола» пояснює невтішну серію фінансовими й кадровими негараздами («У ХХІ столітті у дві ланки не грають»).
Учора вдень «пернаті» провели повторну зустріч із «Хімволокном», перенесену ще з минулого року. І таки змогли реваншуватися за недільну поразку й піднятися на третє місце.
Білоруська екстраліга. «Сокіл» — «Юність» — 2:9 (0:2, 1:2, 1:5; Срюбко, Аверкін (більш.)), «Гомель» — «Хімволокно» — 1:2, «Шахтар» — «Металургс» — 1:3, «Керамін» — «Динамо–Юніорс» — 4:3 ОТ.
«Сокіл» — «Хімволокно» — 1:3 (1:1, 0:2, 0:0; Побєдоносцев (більш.)), 4:3 Б (Аверкін, Слюсар, Побєдоносцев); «Юність» — «Шахтар» — 3:4 Б, «Металург» — «Німан» — 4:3 Б.
Лідери після 48 матчів: «Юність» — 123 (49), «Шахтар» — 99 (47), «Сокіл» — 97, «Гомель» — 95, «Хімволокно» — 87, «Керамін» — 79.
* * *
Чемпіонат України. «Беркут» — «Сокіл» — 3:2, «Донбас» — «Харків» — 4:3.
Турнірне становище: «Беркут» — 36 (15), «Сокіл», «Харків» — 30 (14), «Білий барс» — 21 (13), «Донбас» — 9 (15), «СДЮСШОР–Ворони» — 0 (13).
* * *
НХЛ. «Монреаль» — «Піттсбург» — 5:3 (Федотенко «П» — 12.15, «–2»), «Вашингтон» — «Піттсбург» — 5:4 (Федотенко — 13.17, 3 кидки, «–1»), «Нью–Джерсі» — «Торонто» — 4:3 (Понікаровський «Т» — 20.54, 1 кидок, «–1», 2 хв. штр.), «Торонто» — «Оттава» — 5:0 (Понікаровський — 18.47, 0+1, 1 кидок, «+2», 2 хв. штр.).
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>