У двері студентських гуртожитків і аудиторій постукала сесія, тож її треба привітно зустріти. Інакше можна постраждати. Наприклад, досвідчені студенти не радять першим у заліковку ставити фізичне виховання, бо потім можна всю сесію пробігати за викладачами. Забобонів існує дуже багато і студенти кажуть, що їх обов’язково треба дотримуватися, щоб не мати проблем, а головне — двійок.
Найпоширенішим є виклик її величності «шари». У ніч перед іспитом треба відкрити вікно і кликати «шару» з відкритою заліковою книжкою, а потім швиденько її закрити. Коли на іспиті викладач розгорне заліковку, то «шара» на нього нападе, після цього все має піти як по маслу. У 2008 році в Хмельницькому навіть вирішили відкрити пам’ятник студентському талісману. Утім справа загальмувалася. Криза…
Не менш відомим є забобон про те, що перед іспитом не можна мити голову, а ще гірше — стригти волосся. Хлопцям категорично забороняється голитися. Бо всі ці дії начебто можуть призвести до зменшення знань. «В такі прикмети я не дуже вірив, але все ж намагався не голитися, хоча голову завжди мив. Якщо там знань не було, то їх і не додасться», — сміється випускник Львівського медичного університету Кузьма. Та студенти — ті ще фантазери! Зав’язують червону нитку на лівій руці — щоб знання трималися, підкладають п’ять копійок під ліву п’яту. Заходити в аудиторію теж радять лише з лівої ноги, білет брати — лівою рукою, а в ніч перед екзаменом не зайвим буде покласти підручники під подушку. А ще, кажуть, допомагає легко скласти іспит, якщо заліковку покласти під кота. Також не можна ділитися з друзями, який би ти хотів витягнути білет, на яку оцінку претендуєш, бо це може призвести до зворотного результату.
Дуже цікавим під час сесії є мистецтво шпаргалок. У вигадування способів, як краще списати, студенти іноді вкладають більше зусиль, ніж у вивчення матеріалу! Приміром, фізики розжареною голкою «вирізьблюють» формули на звичайній ручці. Чого не зробиш заради науки! При цьому спудеї нерідко забувають, що викладачі — теж колишні студенти і всі ці прийоми добре знають.
Тож вірити чи ні в забобони — вибір самих студентів. Утім, про всяк випадок — успіху, нехай «шара» не омине й вашу «заліковку».
Ольга БОДРОВА