Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Субота, 9 січня
Національна опера
Карен Хачатурян «Чіполліно» (12.00)
Петро Чайковський «Євгеній Онєгін»
Театр ім. Франка
Уїльям Шекспір «Приборкання норовливої»
Театр ім. Лесі Українки
Ісаак Башевіс Зінгер «Остання любов»
Ольга Гаврилюк «Едіт Піаф: життя в рожевому світлі», Сцена «Під Дахом», 20.00
Театр оперети
Сергій Бедусенко «Лампа Алладіна» (12.00)
Ігор Поклад «Таке єврейське щастя»
Театр драми і комедії на лівому березі
Ірвінг Шоу «Так закінчилось літо...»
Молодий театр
Жан Ануй «Голубка»
Майстерня театрального мистецтва «Сузір’я»
Намисто радісних казок (11.00)
Театр на Подолі
Олександр Прогнімак «Ігри олігархів»
Театр пластичної драми на Печерську
Антуан де Сент–Екзюпері «Маленький принц»
Київський театр «Вільна сцена»
Роланд Шіммельпфеннінг «Жінка з минулого»
Неділя, 10 січня
Національна опера
Гаетано Доніцетті «Любовний напій»
Театр ім. Франка
Тамара Кандала «Сентиментальний круїз»
Театр ім. Лесі Українки
Рей Куні «Надто одружений таксист» (12.00)
Ольга Гаврилюк «Олександр Вертинський. Бенкет господень»
Театр оперети
Імре Кальман «Фіалка Монмартра»
Театр драми і комедії на лівому березі
Марк Твен «Том Сойєр» (вистава для дітей, 12.00)
Херберт Бергер «Брешемо чисту правду»
Молодий театр
Брати Грімм «Примхливе кохання Дроздоборода» (вистава для дітей, 12.00)
Жан–Батист Мольєр «Дон Жуан»
Майстерня театрального мистецтва «Сузір’я»
Джон Маррелл «Сміх Лангусти»
Театр на Подолі
Олександр Прогнімак «Ігри олігархів»
Київський театр «Вільна сцена»
Бернар–Марі Кольтес «Роберто Зукко»
Початок вистав, окрім зазначених окремо, о 19.00
«Різдвяна історія» (США)
Режисер — Роберт Земекіс
У ролях: Джим Керрі, Колін Фьорт, Стів Валентайн
Зворушлива повчальна казка про старого скнару Ебенезера Скруджа, до якого на Святвечір приходять Духи Різдва. За цю ніч він переживає глибоке очищення. Містера Скруджа, який зневажає дружбу, любов і різдвяні свята, неперевершено зіграв комік Джим Керрі. Роберт Земекіс екранізував «Різдвяні пісні в прозі» Чарльза Діккенса в новому діснеївському 3D–мультику. Це вже третій фільм режисера, знятий за допомогою технології motion capture (захоплення руху), яка полягає у комп’ютерній обробці сигналів з електронних датчиків, розташованих на тілі актора.
Різдвяний дух і магія відчувається з перших кадрів фільму. Для дітей ця казка може виявитися надто важкою. Земекіс орієнтувався на дорослих і зробив усе, щоб глядачеві по–дорослому стало моторошно. Скрудж зустрічається спочатку зі своїм сумним минулим, потім із зіпсованим скнарістю теперішнім життям та, насамкінець, стає свідком свого жахливого майбутнього. Щоб виправити ситуацію, Духи Різдва несуть Скруджа понад Англією, показують йому людей, які дарують один одному усмішки, родини, що зібралися у хатинках навколо вогнищ, веселих дітлахів на ковзанках. Зважаючи, що головну роль віддали коміку, гумору у мультфільмі вдосталь. Та він світлий, як і вся «Різдвяна історія». Це саме той фільм, який здатен примусити дорослих задуматися, чому вони так любили Різдво у дитинстві, і також нагадати, що це свято цінне не подарунками, а відчуттям «того, що усі ближні — це люди, що прямують разом із тобою до могили, а не істоти іншого ґатунку...»
«Принцеса і жаба» (США)
Режисери: Рон Клементс, Джон Маскер
У ролях: Дмитро Гаврилов, Катико Пуртселадзе, Євгеній Лунченко, Борис Георгієвський, Віктор Андрієнко, Ірина Дорошенко
Відомо, що буває, коли принц поцілує зачаровану в жабу принцесу. Але що трапиться, якщо переодягнена в принцесу офіціантка поцілує жабу–принца? Мультиплікатори під керівництвом Рона Клементса і Джона Маскера, творців «Русалочки» і «Аладдіна», а також володар премії «Оскар» композитор Ренді Ньюман переповідають найпрекраснішу історію кохання на світі. Події мюзиклу за участю жаб, магії Вуду і співочого кролика відбуваються у Новому Орлеані, на батьківщині джазу. Зважаючи на місце подій, не дивно, що у діснеївському мультфільмі вперше намалювали темношкіру принцесу.
Сюжет мультфільму традиційний. Це американська версія відомої казки про жабу, яка виявляється зачарованою принцесою. Правда, тут усе навпаки — зачарованим виявляється принц, а, поцілувавши його, героїня теж перетворюється на жабу.
Повна історія моїх сексуальних поразок (Великобританія)
Режисер — Кріс Вейт
У ролях: Олександра Боярська, Даніель МакЛеод, Олівія Тренч, Кріс Вейт, Хілларі Уейт
В Україні прем’єра фільму «Повна історія моїх сексуальних поразок» відбулася в листопаді на кінофестивалі «Нове британське кіно». Реаліті–комедія відразу стала фаворитом у кіноманів. Напевне, завдяки своїй щирості та відвертості. Один із найоригінальніших британських режисерів так званого «покоління MTV» Кріс Вейт в основу поклав особисте життя, через що художній фільм моментами переходить межу і стає документальним.
Це історія класичного невдахи, якого кидають усі дівчата. Намагаючись з’ясувати причину, він бере до рук камеру та мікрофон і йде до своїх «колишніх». Дехто погоджувався пояснити юнакові, у чому його проблема, а хтось просто зачиняв двері перед його носом. Крім того, виявилося, що деякі його пасії зовсім не страждали від розлуки зі своїм колишнім коханцем. Врешті він знаходить відповідь на своє докучливе запитання: «Що зі мною не так?».
Шерлок Холмс (США)
Режисер — Гай Річі
У ролях: Роберт Дауні–мол, Марк Стронг, Рейчел МакАдамс, Едді Марсен, Джуд Лоу
Найвеличніший в історії детектив Шерлок Холмс разом зі своїм вірним соратником Ватсоном вступають у сутичку, що вимагає неабиякої фізичної і розумової підготовки, адже їхній ворог представляє загрозу для всього Лондона.
«Шерлока Холмса» Гай Річі знімав не за мотивами оригінальних творів Артура Конан Дойля. За основу взяв одноіменні комікси Лайонела Уігрема. Шанувальникам старих фільмів про Шерлока Холмса радянського виробництва з Васілієм Лівановим та Віталієм Соломіним у головних ролях підхід студії Warner Bros може бути не до вподоби. Та є одна незмінна річ, яка зачепить любителів Холмса. Фільм, як завжди, сповнений таємниць, а в кінці нам дадуть відповіді на всі ті загадки, які незрозумілі глядачеві за допомогою великої кількості флешбеків.
«Новорічний калейдоскоп»
Головна ялинка України
9, 10 січня, Палац «Україна», 10.00, 13.00, 16.00
Квитки від 35 до 200 грн.
«Я, Висоцький Володимир»
Музична вистава за мотивами книги Марини Владі «Володимир, або Перерваний політ» і за творами Володимира Висоцького. У виставі гратимуть заслужені артисти Росії Валерій Золотухін, Любов Чіркова, Валерій Черняєв.
14 січня, Будинок офіцерів, 19.00
Квитки від 100 до 400 грн.
Guano Apes
Німецька альтернативна команда Guano Apes перенесла концерт із 10 січня на 15 січня.
15 січня, Центр культури та мистецтв НАУ, 19.30
Квитки 290 грн.
«Українське Різдво»
Представлено колекцію української різдвяної символіки. Понад 15 тисяч виробів народного мистецтва — від килимків і вишиванок до рідкісних писанок і народних музичних інструментів.
Музей Івана Гончара
Ірина Германова «Яскраві образи країни Сонця, що сходить»
Галерея «Нецке»
Виставка триває до 30 січня
«Вікно в хороший рік»
Новорічна виставка Евеліни Бекетової, Олега Комарова, Насті Комарової. Експозиція побудована за принципом: кожна картина — вікно.
СЕБ–Банк (вул.Червоноармійська (Велика Васильківська), 10)
Владислав Мамсіков «Дорослий погляд на актуальне мистецтво»
Ludmila Bereznitska & Partner Gallery
Олена Бланк «Сон»
Інсталяція. Кераміка
Арт–центр «Я Галерея»
Групи «Антитіла» & Second Breath
9 січня, Docker’s ABC, 22.00
Вхід 50 грн.
Группи Ot Vinta, Foxtrot
9 січня, Docker Pub, 22.00
Вхід 50 грн.
Група «Легкий флірт»
9 січня, клуб «44», 22.00
Вхід 50 грн.
Група «Союз 44»
10 січня, клуб «44», 21.00
Вхід 50 грн.
Колядки, або Різдвяний Hustle
10 січня, Arena Dance Club,
22.00
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>