Позавчора в Колумбійському університеті (Нью-Йорк) було оголошено список цьогорічних лауреатів Пулітцерівської премії — найпрестижнішої нагороди в американській журналістиці та однієї з найбільш престижних у галузі літератури. Церемонія вручення премій пройде в Колумбійському університеті 24 травня. Переможці визначаються авторитетним журі університету у складі 18 осіб, починаючи з 1904 року. За заповітом засновника премії, американського видавця Джозефа Пулітцера, вона призначається у цілій низці номінацій, які розбиті на дві великі категорії. У першій відзначаються кращі журналісти Америки за найбільш розумні, сміливі та безкомпромісні репортажі, постійні газетні колонки, фотографії та комікси. В другій — художня та документальна література, драматургія та музика. Кожен лауреат також отримує грошовий додаток до премії в сумі 10 тис. доларів.
Цього року аж п'ять Пулітцерівських премій дісталися каліфорнійській газеті «Лос-Анджелес Таймс», одній з найбільших за накладом та авторитетом щоденних газет США, та її журналістам. Особливо варто відзначити лауреатку премії в номінації «Фотографія» Керолін Коул — тендітну молоду жінку, яка під кулями зняла репортаж про криваву громадянську війну в Ліберії. По одній премії отримали журналісти інших двох найвпливовіших газет США: «Нью-Йорк Таймс» (репортажі про техніку безпеки на робочих місцях) та «Вашингтон Пост» (за репортажі з війни в Іраку). За столітню історію Пулітцерівської премії рекордсменом за кількістю нагород у різних номінаціях залишається газета «Нью-Йорк Таймс», яка 2002 року перемогла в семи номінаціях за репортажі про терористичні замахи 11 вересня 2001 року.
Серед «книжкових» категорій домінувала радянська історія. Кращою біографічною книгою визнано працю Вільяма Таубмана «Хрущов: людина і її ера». Журналістка газети «Вашингтон Пост» Енн Епплбаум здобула Пулітцера в номінації «Нехудожня література загальної тематики» за книгу про радянські концтабори «ГУЛАГ: Історія». У номінації «Історичний роман» переміг Едвард П. Джонс — автор книги про власника чорношкірих рабів «Відомий світ», а в номінації «Драма» — Даг Райт за п'єсу «Я є власною дружиною» про німецького трансвестита, який пережив часи нацизму та комунізму. Сенсацією є те, що журі вирішило не призначати нагороди в головній номінації «Кращий художній роман», оскільки не виявило гідних робіт. Таке сталося вперше з 1979 року, коли було запроваджено цю номінацію.